Deplasmanda En Uzun Yenilmezlik Serisi

Trabzonspor, Fenerbahçe’ye Kadıköy’de kaybettikten sonra bir daha deplasmanda bileği bükülmedi. 1983-84 yılındaki 14 maçlık serisine yaklaşan Fırtına dış sahada çıktığı 8 karşılaşmada gol de yemedi.

Deplasmanda En Uzun Yenilmezlik Serisi

Bordo-mavili ekip Eddie Newton dönemi yüzünden geride başladığı zirve yarışına Abdullah Avcı sayesinde ortak olmuştu. Karadeniz temsilcisinin bu başarısında deplasman maçlarının payı büyük. Trabzonspor bu sezon dış sahada sadece Fenerbahçe'ye kaybetti. Bundan sonra çıktığı 13 mücadelede hiç yenilgi görmedi. 8 galibiyet, 5 beraberlik elde etti. Avcı ve öğrencileri bu başarılarıyla tarihe de geçtiler. Dış saha performansı son 37 yılın en iyisi olan Trabzonspor sadece 1983-84 sezonuna geçiliyor. Şampiyonluğa ulaştığı o yılda deplasmanda 14 maçlık yenilmezlik serisi yakalamıştı.

DEPLASMANDA 31 PUAN

Trabzonspor'un 32 hafta sonunda 56 puanı bulunuyor. Bordo-mavililer bu puanların 31'ini dış sahada, 25'ini ise iç sahada topladı. Deplasmandaki bu başarılı performansıyla zirve yarışına ortak olan Karadeniz devi rakiplerine konuk olduğu 16 maçtan 8 galibiyet çıkardı. 7 defa sahadan beraberlikle ayrılan Trabzonspor sadece 1 yenilgi gördü. Bordomavililer'in savunma performansları da üst düzeydi. Trabzon, Newton döneminde dış sahada 1 maçta kalesinde gol görmemişti. Abdullah Avcı döneminde ise 7 karşılaşmada daha kalesini gole kapattı.

DIŞ SAHA AVERAJI ÇOK DAHA İYİ

Trabzonspor bu sezon iç saha maçlarında rakip ağları 22 defa sarstı. Kalesinde ise tam 20 gol gördü. Şenol Güneş Stadı'nda artı 2 averaj yapabildi. Dış sahada ise 17 gol kaydetti. Sadece 10 gol yedi. Artı 7 averaja ulaştı. Trabzonspor, Abdullah Avcı yönetiminde deplasmandaki 17 golün 14'ünü attı. Yediği 10 golün 5'i de bu dönemde geldi.

AVCI İLE AVLANMIYOR

Karadeniz ekibi, Abdullah Avcı yönetiminde 12 deplasman maçına çıktı. 8 galibiyet, 4 beraberlik aldı. Deneyimli çalıştırıcının gelişi sonrası dış sahada toplamda 28 puan topladı. Avcı döneminde Trabzonspor'un deplasmanda mağlubiyeti bulunmuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami
Sami - 2 hafta Önce

Deplasmanda yenilmemek güzel de kendi sahamızda sürekli yenilmek hiç yakışmıyor

SIRADAKİ HABER