Ekuban Mısır'a Gidiyor

Afrika futbolunun en büyük yıldızları bu yaz Mısır'da buluşuyor...

Ekuban Mısır'a Gidiyor

Kıtanın en güçlü 24 takımının sahne alacağı turnuva 21 Haziran'da ev sahibi Mısır ve Zimbabwe arasında oynanacak maçla başlayacak.. 

Mücadelenin adresi Kaire Uluslararası Stadyumu'nda da hazırlıklar sona erdi... Ülkenin tarihi motifleriyle süslenen 74 bin kapasiteli stat 19 Temmuz'daki final maçında da futbolseverleri ağırlayacak...

Süper Lig'in yıldızları sahaya çıkacak
Afrika Uluslar Kupası'nda, geçen sezon Spor Toto Süper Lig'de forma giyen birçok önemli futbolcu mücadele edecek.

Trabzonspor'dan Caleb Ekuban Gana milli takımı için mücadele edecek.

Son şampiyon Galatasaray ile Fenerbahçe, turnuvaya en çok oyuncu gönderen takımlar olarak öne çıkıyor.

Sarı-kırmızılı ekipten Christian Luyindama (Demokratik Kongo Cumhuriyeti), Mbaye Diagne (Senegal), Sofiane Feghouli (Cezayir) ve Younes Belhanda (Fas) milli takımlarının kadrosuna çağrılırken, geçen sezon kiralık olarak forma giyen Henry Onyekuru Nijerya'nın, Badou Ndiaye de Senegal'in kadrosunda yer alıyor.

Fenerbahçe'den ise Nabil Dirar (Fas) ve Carlos Kameni (Kamerun) ile geçen sezon kiralık olarak görev alan Islam Slimani (Cezayir) ve Andre Ayew (Gana), ülkelerini Afrika Uluslar Kupası'nda temsil edecek.

Geçen sezon Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'de forma giymesinin ardından Afrika Uluslar Kupası'nda milli takıma davet edilen diğer oyuncular şöyle:

Kasımpaşa: Mahmoud Ahmed İbrahim Hassan "Trezeguet" (Mısır), Bengali-Fode Koita (Gine)

Medipol Başakşehir: Joseph Larweh Attamah (Gana) 

Çaykur Rizespor: Chidozie Awaziem (Nijerya)

Göztepe: Lumor Agbenyenu (Gana), Lamine Gassama (Senegal)

Alanyaspor: Djalma Campos (Angola)

Antalyaspor: Fredy (Angola)  

MKE Ankaragücü: Wilfred Moke (Demokratik Kongo Cumhuriyeti)

Kayserispor: Jean-Armel Kana-Biyik (Kamerun), Asamoah Gyan (Gana)  

Yeni Malatyaspor: Fabien Farnolle (Benin)  

Gençlerbirliği: Stephane Sessegnon (Benin)  

Adana Demirspor: Mickael Pote (Benin)

Elazığspor: Diallo Guidileye (Moritanya) 

Giresunspor: Adama Ba (Moritanya)

Bursaspor: Abdullahi Shehu (Nijerya), Henri Saivet (Senegal) 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER