Ersun Yanal Resmen Bombardımana Tutuldu

Trabzonspor resmi siteden açıklama yayınlayarak Ersun Yanal'ı yerden yere vurdu

Ersun Yanal Resmen Bombardımana Tutuldu

Trabzonspor, eski teknik direktör Ersun Yanal'a 10 Milyon 569 Bin 597 TL'lik peşin tazminat ödemesinin yapıldığını resmiolarak açıkladı. Resmi siteden yapılan açıklamada Yanal sert şekilde eleştirilerek iyi niyetli hiç bir teklife yaklaşmadığı vurgulandı ve Yanal'dan "Görev yaptığı kulübe ve camiaya saygısı bulunmayan, Trabzonspor’un kendisine verdiği şanslara rağmen ruhsuz, isteksiz ve sporun çok uzağındaki tavırlarına devam eden, Türk futboluna ve geleceğin sporcularına katacağı hiçbir şeyinin olmadığı - kalmadığı anlaşılan antrenör" şeklinde bahsedildi.

İşte yayınlanan o açıklama;

Tüm spor kamuoyunun malumu olduğu üzere geçmişte kulübümüzde antrenör olarak görev yapan Kazım Ersun Yanal’ın sözleşmesi, dönemin Yönetim Kurulu’nun tasarrufuyla tek taraflı olarak feshedilmiştir.

İlgili antrenör, süreç içerisinde kulübümüzden 4 Milyon TL karşılığında ayrılmayı kabul etmesine karşın, kendisine karşı alınan tek taraflı fesih kararını TFF’ye taşımış, sonrasında ise UÇK ve Tahkim Kurulları ‘’Tüm hukuk sistemimize örnek gösterilebilecek hız ve duyarlılıkta’’ bir çalışma yaparak dosyamızı kısa sürede karara bağlayıp kulübümüzü 10 milyon 569 bin 597 TL tazminat ödemeye mahkûm etmiştir.

Görevde bulunan Yönetim Kurulumuz tarafından, ilgili antrenöre son güne kadar kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik tablo ve ülkemizdeki döviz artışının etkileri anlatılarak tazminatı için indirim veya taksitlendirme taleplerimiz iletilmiştir.

Ancak; görev yaptığı kulübe ve camiaya saygısı bulunmayan, Trabzonspor’un kendisine verdiği şanslara rağmen ruhsuz, isteksiz ve sporun çok uzağındaki tavırlarına devam eden, Türk futboluna ve geleceğin sporcularına katacağı hiçbir şeyinin olmadığı - kalmadığı anlaşılan antrenör, tüm iyi niyetli girişimlerimize olumsuz yanıt vermiştir!

Bunun üzerine kulübümüz, ilgili antrenöre 10 milyon 569 bin 597 TL, beraberindeki yardımcılarına da 963 bin 775 TL olmak üzere toplamda 11 milyon 553 bin TL’lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rsl
Rsl - 7 ay Önce

Onu oraya getirenin ..... Kym akıl var mantık var madem öyle karşılıklı anlaşılarak fesh edilmiş Ersun yanali mahkemeye versinler eski usta yonetimide bu işi aciklasin hesab versin..

Taraftar
Taraftar - 7 ay Önce

Bu dünyanın bir de öbür tarafı var. Federasyon, hakem, gözlemci, antrenör, futbolcu ve şike terörünün mağduru takımımız ve taraftarlarının ahı bunlardan mahşerde hesabı sorulacak. Nasıl öleceksiniz merak ediyorum sürüne sürüne acı çekerek öleceksiniz

Ömer Bayram
Ömer Bayram - 7 ay Önce

Böyle karaktersiz insan Ersun yanal halletmeden aldığı para Aykut ve Özer de ayıp etti.InsAllah böyle boş oyuncu ve başkan istemiyoruz.Muharrem Usta adamsan yaptığın hatayı düzelt borcunu öde. Adam gibi başkan Ahmet Ağaoğlu teşekkürler. Gençleri oynat daha çok yıldız çıksın. Para gelsin .Borç azalsın bitsin.

Bilinçli Taraftar
Bilinçli Taraftar - 7 ay Önce

Bunun gibi müptezeller profesyonel davrandıklarını zannediyorlar kendilerince. Zannediyormuşsunuz ki o hakedilmeyen kazanç size fayda sağlasın..! Yazıkkk

Erbas
Erbas - 7 ay Önce

Trabzonsporun hakkini yiyen muharrem usta ve ismini almaya değmez olan antrenör bozuntusuna hakkımız haram olsun.azcik vicdani olsa o parayı haketmediğini beyan eder istemezdi.yazıklar olsun.

Ömer Bayram
Ömer Bayram - 7 ay Önce

Böyle karaktersiz insan Ersun yanal halletmeden aldığı para Aykut ve Özer de ayıp etti.InsAllah böyle boş oyuncu ve başkan istemiyoruz.Muharrem Usta adamsan yaptığın hatayı düzelt borcunu öde. Adam gibi bBaşkan Ahmet Ağaoğlu teşekkürler. Gençleri oynat daha çok yıldız çıksın. Para gelsin .Borç azalsın bitsin.

Yorum
Yorum - 7 ay Önce

Sonuç;adam gibi hica bulup 1 senelik sozlesme yapacaksın ve sözleşmesi butene kadar devam edeceksin,pahalı oyuncu almatacaksın yada 3 ü geçmeyeceksin işi bilen izleme komitesi kuracaksın böyle saçma sapan tazminatlar ödemeteceksin

Kamacı
Kamacı - 7 ay Önce

Bunlara fırsat vermeyeceksin. Bunların para herseyidir


SIRADAKİ HABER