Eski Asbaşkan Açıkladı! Trabzonspor İki Yıldızını Satıyor

Trabzonspor'un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu açıklamalarda bulundu.

Eski Asbaşkan Açıkladı! Trabzonspor İki Yıldızını Satıyor

Trabzonspor eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'nun Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür hakkında yapmış olduğu açıklama gündeme bomba gibi düştü. Yönetimin iki oyuncuyu da satma kararı aldığını belirten Hacısalihoğlu, "Bence çok doğru bir karar oldu." dedi.

Hacısalihoğlu Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'in satılacağı kararının alındığını belirterek, "Trabzonspor'un en büyük sorunu ekonomik. Bunları yok sayamayız. Ekonomik konularla ilgili düzenleme yapılmak gerekir. Bu bir mecburiyet. Bu nedenle Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'nın satışı konusunda karar alındı. Bence de çok doğru bir karar oldu.  Başka türlü bu durumdan kurtulup, başarı yakalanamaz. Ekonomik durum düzeltilmezse net yaptırımlar var. UEFA yarışmalarından men, puan silme, transfer yasağı gibi... Kulübümüzün gelirlerinden çok borcu var. Bu nedenle satış kararı doğru. Benim yönetimimde de iki oyuncuya  teklifler olmuştu; ama netleşmedi. Şu anda tahmin ediyorum daha net teklifler var. Üzülerek de olsa iki oyuncumuzun verilmesinin zaruret olduğunu söylemeliyim. Bu bir mecburiyet. Ekonomik mecburiyetten kaynaklanıyor. Taraftarın da bu gerçeği düşünerek, anlayış göstermesi gerekir." ifadelerini kullandı.

(Radyospor)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekeriya
Zekeriya - 8 ay Önce

Size ne ya, sizin dönemde en kaliteli futbolcuları sattırdınız diye bunlar da öylemi yapmalı. Sampiyon olması için adam gibi adam oyuncular lazim şampiyon olun u hiç bir borcu kalmaz. Sizin hesabınız hiç doğru değil. Kaliteli futbolcu satılmaz satın alınır.

SIRADAKİ HABER