Eskişehirspor'dan Ağaoğlu'na Cevap

Mali Genel Kurul'da açıklamalar yapan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Eskişehirspor'un kendilerine olan borcu ödememesi halinde borçsuzluk kağıdını imzalamayacaklarını söylemişti.

TRABZONSPOR 30.06.2021, 19:14
Eskişehirspor'dan Ağaoğlu'na Cevap

Mali Genel Kurul'da açıklamalar yapan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Eskişehirspor'un kendilerine olan borcu ödememesi halinde borçsuzluk kağıdını imzalamayacaklarını söylemişti.

"İmza parası dünya futbolunun da bir gerçeği"

Ağaoğlu konuyla ilgili olarak “Trabzonspor şampiyonlukları kaybettiği zaman, canlarını kaybeden insanların hakkını kim kime helal edecek? Bugün hepimizin ortak kanaatı olan bir eylemin içerisinde bulunan bir kulüp 310 bin Euro ödeyip de transfer penceresini açamıyorsa bu onların sorunu. Bu o gün hayatını kaybeden Mustafa’nın davasıdır Ahmet Ağaoğlu’nun davası değildir” ifadelerini kullandı.

ESKİŞEHİRSPOR'DAN YANIT

Eskişehirspor Kulübü Divan Kurulu'ndan yanıt gelirken şu ifadeler kullanıldı: ""Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun, bugün Trabzonspor Olağan Genel Kurul’unda kulübümüzle ilgili yapmış olduğu açıklamaları üzülerek takip etmiş bulunmaktayız. Camiaları karşı karşıya getirebilecek bu denli açıklamalardan kaçındığımız bir dönemde, bugün yapılan açıklamalar camiamızı derinden yaralamaktadır.

Öncelikle söz konusu edilen Trabzonspor taraftarı merhum Mustafa Çelik’in vefatı ile ilgili üzüntümüzü ve başsağlığı dileklerimizi bir kez daha dile getirir, tarihinde yaşadığı genç kayıplarla anılan bir kulüp olarak bu durumun sebebi olarak gösterilmeyi hiç bir şekilde kabul etmediğimizi belirtiriz.

Ayrıca, bahsi geçen 2010-2011 sezonu ile ilgili olarak tarafımızın şike, teşvik ya da FETÖ terör örgütü yakıştırması ile suçlanmasının da sadece kamuoyu nezdinde değil adalet önünde de mücadelesi verilmiş olup kulübümüzden bağımsız olarak yargılanan şahıslar yüce yargı önünde beraat etmişlerdir.

Son olarak, Trabzonspor Kulübü Başkanı’nın değinmiş olduğu borcumuzun silinmesini istediğimize yönelik sözlerinin kamuoyunda yanlış anlaşılmaması adına, böyle bir talebimizin asla olmadığının altını çizeriz. Futbol kulüplerinin de hakim olduğu üzere transfer yasağımızın kaldırabilmesi adına sadece tek dönemlik bir muvafakatname talebimiz olmuş, bu konuda devlet büyüklerimizin yanı sıra Eskişehir ve Trabzon şehrinde yaşayan bir çok büyüğümüz, dostumuz ve değerli iş adamlarımızdan destek ricamız bulunmuştur.

Divan Kurulu olarak, 56 yıllık şanlı bir tarihe sahip olan kulübümüzün zor günlerini atlatabilmesi adına yaptığımız çalışmaların devam edeceğini camiamıza, büyük taraftarımıza ve değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Yorumlar (11)
1 yıl önce
IŞ ADAMLARINDAN YARDIM ISTEYECEĞINE PARA ISTEYIN PARAMI VERSIN ŞIKE YAPACAGINIZA PARAMIZI ÖDEYIN 2011 UNUTMATIK
ömer Bülbül 1 yıl önce
Başkanımız Ahmet ağaoğlunu destekliyoruz eskişehir dönem sıla yapmıştır mahkemede beraat etmedi hiç bir şey değiştirmez fetöyle ilgisi yoktur betelini ödüyor ödemeye devam edecek karabük sivas kibi
Recep kibar 1 yıl önce
fenerin yalakalıgi iyi oluyordu degilmi.çekin cezanızı.
Ts53 1 yıl önce
Ne imzası. fenerden alsınlar parayı...
Yorum 1 yıl önce
O kadar adamı araya sokacağınıza birinde 310 bin avro alamadınız mı yazıklar olsun yapmayin bu işi başkanı eleştirsemde haklı adam
Ahmet celik 1 yıl önce
Uef fifa ta descilli sikecisiniz ceza hukukunta berahat etmiş ola bilirsiniz spor hukuku sikecisiniz diyor.
Bordolu 1 yıl önce
Sporun bütün ahlaki değerlerini paraya satanları, biz beleşe veririz. Bu ülkede hiç bir takın bize AHLAK dersi veremez.
Trabzonspor DİK DURANLARIN TAKIMIDIR.
Osman yel 13 ay önce
Maçta ya puMaçta ts puan kaybetmesi için Avrupa hayalinden vaz getiniz neden
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın