Fatih Doğan Abdullah Avcı'nın Oyuncu Değişikliğini Yorumladı

Fatih Doğan, Göztepe-Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Fatih Doğan Trabzonspor’un Göztepe deplasmanında 1-1 sonuçlanan maçını yorumlarken, Abdullah Avcı’nın Vitor Hugo ile Abdulkadir Ömür değişikliğini yorumladı.

TRT Spor ekranlarında yayınlanan Gündem Futbol programında karşılaşmayı yorumlayan Fatih Doğan,”Göztepe’nin kendi bir ritüeli var. İyi oyun oynuyor. Sistemini oturtmuş. Coşkulu oynayan her takımı yenebilecek bir oyunu ve güzelliği var. İlk yarıdaki 1-0 ‘lık üstünlük Trabzonspor’a  hamle imkanı verdi. Edgar’ın yoluğunda, hamle stoperi olarak Edgar’ın da bir çok maçta hamle stoperi olarak bir çok maçta bir çok kontra atağını hızıyla kestiğini görüyoruz. Oyunun kontrolü Trabzonspor’daydı ama kaleyi zorlayan taraf da Göztepe’ydi. Edgar’ın olmaması bir eksiklikti. 61 yada 62. dakikada Abdullah Avcı’dan bir hamle geldi. Onu bekledim. Yani 1-0 geridesiniz bir hamle yapmalısınız. Ne gerekiyor o da Vitor Hugo’yu tercih etti çıkartmak için. Orada Berat’ı biraz daha ön liberodan liberoya oldu. İki misyon yükledi. Hem oyunu kuracaksın, hem savunma yapacaksın, hem de topu kurarken de misyonunu yapacak ki, orada Abdülkadir Ömür’ün hücuma katkısı orada bir sayı fazla olma, bir sayı daha ileri gitme özelliği doğru bir tercihti aslında. Bir riskti ama akıllı bir tercihti. Çünkü bir oyuncuyu öne koyuyorsunuz, orta sahadaki oyuncunuz ile de liberoyu hallediyorsunuz. Ama bir şanssızlık var. Orada da Berat kırmızı kart gördü. Kırmızı kart sürecinde de orada biraz ağır kaldı ikili pozisyonda. O açıdan da böyle bir şanssızlık oldu. Ama Trabzonspor’un maçı 10 kişiyle domine etmesi, 88’de oyuna ortak olması, Ekuban’ın maçın başında kaçırdığı pozisyon vardı. Onun yerine son dakika gol atması da bu oyunun hakkı olarak beraberlik çok da sırıtmadı ve yakıştı diyebilirim.” İfadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yilmaz Topal
yilmaz Topal - 2 hafta Önce

Berat bakesatas baker ucude agir oyunu. Iyi bir hoca bunu gorur agir oyuncuyu heleki goztepede hizli kanat oyunculari varken savunmaya koyulmaz

Zekeriya
Zekeriya - 2 hafta Önce

Kim nederse desin Abdülkadir Parmak ın eksikluği böyle maçlarda daha çok belli oluyor. Baker ileriye hareketlerinde çok yavaş, risk almıyor hep geriye garanti oynamayı tercih ediyor. Orta sahada dik oynayan oyuncu lazım.

SIRADAKİ HABER