Fenerbahçe'yi Kurtarma Tiyatrosu Sürüyor

Trabzonspor cezalandırılmalarını istedi mahkeme serbest bıraktı. Aleni şekilde yapılan şike halı altına süpürülmeye devam etti.

Fenerbahçe'yi Kurtarma Tiyatrosu Sürüyor

Yargıtay 5. Ceza Dairesinin bozma kararının ardından yeniden görülen, dosyası ayrılan 20 sanığın yargılandığı "futbolda şike" davası karara bağlandı. UEFA'nın CAS'ın Yargıtay'ın şikenin var olduğunu kabul etmesine rağmen yıllardır sürdürülen Fenerbahçe'yi kurtarma tiyatrosunda bu kez 19 sanık beraat etti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, Aziz Yıldırım'ın kardeşi sanık Alaattin Yıldırım ile aralarında Şekip Mosturoğlu ve Sami Dinç'in bulunduğu bazı sanıklar ile taraf avukatları katıldı. 

Eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve bazı kulüp yöneticileri ise duruşmaya izleyici olarak katıldı.

Duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı Alaattin Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve Sami Dinç'in aralarında bulunduğu 19 sanığın beraatine karar verilmesini istedi. 

Savcı, sanık Hakan Karahmet için ise "iş yeri dokunulmazlığını ihlale azmettirme" suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Son sözleri sorulan sanıklar beraatlerini talep etti. 

Trabzonspor Derneği avukatı ise sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, hüküm kurmak üzere müzakereye çekildi.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan heyet, aralarında Aziz Yıldırım'ın kardeşi Alaattin Yıldırım, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Şekip Mosturoğlu'nun bulunduğu 19 sanığın, üzerlerine atılı tüm suçlardan beraatlerine hükmetti.

Heyet, sanık Hakan Karaahmet'i ise "iş yeri dokunulmazlığını ihlale azmettirme" suçundan 6 bin TL adli para cezasına çarptırdı.

Dosyalar ayrılmıştı

Davaya bakan mahkeme heyeti, bir önceki duruşmada, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin usulden bozma ilamına uyulmasına hükmetmişti. 

Mahkeme heyeti, sanıklar Aziz Yıldırım, Abdullah Başak, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl'ın dosyasının ayrılmasına karar vermişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki bay
Zeki bay - 7 ay Önce

Ayarı bozulan adalet kantarı herşeyi yanlış tartmaya devam ediyor ve buna en çok da alkış tutan Trabzon ve Trabzonlular. Alın iki bakanınızı da başınıza çalın...

Zekeriya
Zekeriya - 7 ay Önce

Güzel Türkiyem de adalet yok. Hiç bir zaman olmadı imanlı Allah dan korkan savcılar olmadığı sürece de olmaz. Onlar yaptıkları şikeyle yasamaya devam etsin.nasil olsa bir ölüp gidecekler yaptiklarinin cezasını çekmeye. Yazık gerçekten çok yazık.

Balıkçı
Balıkçı - 7 ay Önce

Ağlamayın !

SIRADAKİ HABER