Furkan Ulaş Memiş'in Uğurcan Çakır'ı Eleştirenlere Tepkisi

Yıllar geçiyor ama art niyetli zihniyetler değişmiyor.

Furkan Ulaş Memiş'in Uğurcan Çakır'ı Eleştirenlere Tepkisi

39. Avrupa Boks Şampiyonası’nda Türkiye’ye madalya kazandırma başarısı gösteren Trabzonlu boksör Furkan Ulaş Memiş, 2008 yılında Trabzonspor havlusu nedeniyle günlerce gündemde kalarak art niyetli kişilerin oluşturduğu algı sonrasında psikolojik saldırılara uğramıştı.

A Milli Takım’ın başarılı file bekçisi Uğurcan Çakır’ın bordo mavi eldivenleri üzerinden oluşturulan art niyetli algı, yıllar geçse de art niyetli zihniyetlerin değişmemesinin net göstergesi oldu.

Sporcuların başarısını gölgede bırakacak şekilde oluşturulan algıya tepki gösteren Furkan Ulaş Memiş, Uğurcan Çakır’a karşı oluşturulan çirkin algı sonrasında HaberTS.com’a konuştu.

Furkan Ulaş Memiş, ”Uğurcan’a yapılan bu eleştirileri kesinlikle tasvip etmiyorum. Zamanında aynı eleştiriler bana da yapılmıştı. Milli duygunun rengi olmaz. Eğer bir eleştiri yapılacaksa sporcuların performansı üzerinden yapılmalıdır. Herkesin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde sağduyulu olmaya davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Durmuş
Serkan Durmuş - 3 hafta Önce

sizler bizim gururumuzsunuz. bordo mavi en çok sizlere yakışıyor tıpkı kırmızı beyaz gibi

Oflu salih
Oflu salih - 3 hafta Önce

Helal koçum sana aynen katılıyorum kırmızı beyaz bordo mavi yan yana çok güzel her şey vatanımız için bu ülke için kanı bozuklara yer yok bu memlekette art niyetli zihniyet elbet yok olacak ve yok olmaya mahkumdur .

Gençağa
Gençağa - 3 hafta Önce

Trabzon şehri ve Trabzonspor’a karşı sergilenen tüm MOBİNG’e karşı Trabzon ve Trabzonspor kimliğimizden ve sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz!

serüven
serüven - 3 hafta Önce

bunlar fenevbahce cumhuriyeti kurdular kendilerine göre bide bunu konuşuyorlar hemi

mavi
mavi - 3 hafta Önce

Trabzon ve TS a futbolcularına şenol berat uğurcan hatta ts da oynayıp başarlı olmuş burak gibi oyunculara garezi büyük medya nin çünkü ts avrupa da made in ts denmesi, mourinho nun ts u takip etmesi büyük kulüp olduğunu belirtmesi, bunlar belki küçük ayrıntı olabilir fakat ts karşı olan şikecilere ağır sıkıntı veriyor.

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Cekemiyenler a.... Kursun h,.. k....ekler

SIRADAKİ HABER