Galatasaray Beraberliği Sonrası Ahmet Ağaoğlu'nun Açıklamaları

Süper Lig'in 13. haftasında Trabzonspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Medical Park Stadyumu Şenol Güneş Kompleksi'nde oynanan maç 1-1'lik eşitlikle sona erdi. Maçın ardından Trabzonspor Başkanı Ahmet AĞaoğlu açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Beraberliği Sonrası Ahmet Ağaoğlu'nun Açıklamaları

 Maçın ardından konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, flaş açıklamalara imza attı. 
Ağaoğlu, “İyi olmadı tabi yani. 90. dakikaya kadar getirdik. Yediğimiz baskıyı kaldıramadık. Kaçınılmaz son. Kontradan yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. Baskıyla da oyunu kendi yarı alanımızda kabul ettik. Golden sonra Galatasaray daha fazla üzerimize geldi. Böyle bir sonuç çıktı, üzgünüz” dedi. 

STURRİDGE NEDEN OYNAMADI?
Sturridge’nin neden forma giymediği sorusuna ise Ağaoğlu, “sakatlıktan yeni çaktığını biliyoruz. Son dakikalarda hocanın takdiri. Tekrar nüksetme riski de olabilir. O hocanın verceği cevap benim değil. Kulübede ben yoktum. Mutlaka hocanın bildiği vardır. Hocanın kafasından geçenleri, bizler, taraftarlar, izleyenler, televizyon başındakiler farklı şekilde değerlendirebiliyor. Ama takımın amiri, sistemi kuran, sahaya süren hoca. Tam olarak hazır olduğunu zannetmiyorum. Ekuban, biliyorsunuz 20 dakika oynadı. Tam hazır olmadığı için olası bir sakatlıktan çekindiği için. Ben tahminimi söylüyorum.. “ dedi. 

HAKEM NASILDI?
Hakemi nasıl bulduğu sorusuna ise Ağaoğlu, “Bana göre öyle hatası yoktu. Birazda tansiyon yüksekti. Her iki takımın kazanmaya ihtiyacı vardı. Buna rağmen iyi maç yönetti…” diye cevap verdi. 

Ağaoğlu, Sörloht’un opsiyonu kullanılarak bonservisi alınacağı iddiasına ise, “ Geçmiş gelecek diye bir şey yok. Sörlohth, 2 yıllığına kiraladığı oyuncu. Kontratın şartları belli. 

6 MİLYON EURO’YU FAİZE KOYSANIZ… 
Ben 2 sene sonra vereceğim 6 milyon Euro4yu bugün niye vereyim. 6 milyon Euro4yu faize koysanız 8 ,9 milyon euro alcağınız parayı bugünden vermenin, anlaşmayı gerçeğe çevirmenin, bonservisi almanın anlamı yokki. Belirli maç sayısına ulaşacak. Ulaştığı takdirde zorunlu olarak Trabzonspor kulübü bonservisi alacak. Ulaşmadığı takdirde yine opsiyon bende. Daha önümüzdeki 1,5 sene var. Dünya kadar maç var. Geldiği zaman niye geldi denilen adamın 15 maç oynadıktan sonra hemen bonservisi.. 

1,5 YIL VARKEN ANLAMI YOK
Yönetimler bu şekilde çalışmıyor. Yönetimlerin ekonomik olarak performans olarak yeterlilik olarak pazarlılık olarak farklı kriterler bir araya gelince transferler gerçekleşiyor. Ondan sonra mukavelele uzatılıyor. Başka bir takıma transferi söz konusu oluyor. Önümüzde 1,5 yıl varken bu anlaşmayı,  anlamı yok. Bazıları diyor pazarlık yapın 4 milyon Euro’ya alın. Oldu.. Masaya oturduğunuzda 15 milyon Euro olur kalkarsınız. O bizim işimiz. En ince ayrıntısına kadar değerlendiriyoruz. Şu anda söz konusu değil. 

Her maç kendi içerisinde değerlendiriliyor. suanda Trabzonspor’u yarıştan kopmuş hali yok. Yarışın içnde. Buradan 3 puan alsaydık çok daha farklı olacaktı. Son dakikalarda kaybettiğiniz puanları sezon sonuna geldiğinizde arıyorsunuz ama inşallah aramız” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevdet
Cevdet - 13 ay Önce

Sayın Başkan; eksikler ortada. Sezon başı yapılan transferler yanlış. Geçen seneki takıma hiç katkısı olmadı yeni gelenlerin. Buna göre ara transfer dönemi iyi değerlendirilmeli.

SIRADAKİ HABER