Gurbetçi Gençler 40 Yaşında

Trabzonspor’un köklü taraftar gruplarından ve Türkiye'nin en güçlü deplasman grubu olan Gurbetçi Gençler 40. Yaş gününü görkemli bir gece ile kutladı.

Gurbetçi Gençler 40 Yaşında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Korusundaki geceye ilgi yoğundu . Kuruluşundan buyana gruptaki herkes gencinden yaşlısına katıldı. Spor ve basın dünyasındanda bu şölene katılım mükemmeldi. Milliyet gazetesi yazarı Aksal Yavuz, Tek Rumeli Tv program yapımcısı Ömer Karakaş, Taka gazetesi spor yazarı Aziz Sancak, Karadeniz Manşet gazetesi sahibi Bülent Şirin katıldı.

Kutlamaya Trabzon STKlarındanda katılım yoğundu. İstanbul Yomra Derneği Başkanı Şahin Çakır, Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği Yönetimi ve Başkanı Alaattin Aksoy, Üsküdar Trabzonlular Derneği Başkanı Bahattin Karadağ, İstanbul Köprübaşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin İmamoğlu, Ataşehir Trabzonsporlular Derneği Yönetimi ve Başkanı Servet Bayalan katıldı.

Gecede açılış konuşması yapan Gurbetçi Gençler Lideri Hüseyin Zabunoğlu "biz Gurbetçi Gençler olarak varmızı yoğumuzu Trabzonspor'a adamış insanlarız kimseden hiç bir beklentimiz bu güne kadar olmadı olmayacakta ama biz Gurbetçi Gençler'e yapılan haksızlıklara bir son verilmesini istiyoruz. Bizi diğer taraftar gruplarımızla neden karşı karşıya getirmek istediklerini anlamış değilim birlik ve beraberlik içinde yürümemiz gerekirken bizleri madur ediyorlar dedi.Bizim  yol haritamız Trabzonspor’un menfaatlerine göre belirlenir . Biz binlerce kilometre yol yapmaktan yorulmayız yeterki yöneticilerin ayrıştıran kararları ile karşı karşıya kalmayalım" dedi.

Daha sonra kürsüye Gurbetçi Gençlerin Kurucularından Muhammet Hanefi Dilmaç çıktı ve Gurbetçi Gençlerin dünden bugüne bütün taraftarların isimlerini sayarak onlarla bu yola çıktığım için her zaman kendimle gurur duyuyorum dedi. Dilmaç geceye duygu dolu anlar yaşattı bizler Gurbetçi Gençler o kadar zor şartlarda kurduk ki anlatamam dedi. Çoğu zaman yemek yemeye paramız yoktu ama yinede Trabzonspor'u deplasmanlarda yanlız bırakmadık dedi ve gelen misafirlerden yoğun alkış alarak sahneyi sanatçılara bıraktı.

Gecenin sonunda ise Karadeniz’in değerli sanatçılarından Apolas Lermi,  Fatih Akyıldız, Uğur Albayrak, Onur Bayraktar ve Gökmen Karaarslan ile misafirler horona doydu.

Ömer Karakaş / HaberTS İstanbul Sorumlusu

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER