Hacısalihoğlu'ndan Burak Yılmaz Açıklaması

"Burak Yılmaz ile düşman değiliz"

Hacısalihoğlu'ndan Burak Yılmaz Açıklaması

Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun ardından Bordo-Mavili takımın en yetkili ismi olan ve Burak Yılmaz krizini iyi yönemetediği öne sürülen Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, konuyla ilgili olarak özel açıklamalarda bulundu. İşte Hacısalihoğlu’nun öne çıkan sözleri:

‘Her kulüpte var, biz konuşuluyoruz’

'Burak Yılmaz konusu neden bu kadar uzadı?'

“Bu tip para konuları, alacak-verecek işleri, disipline dair durumlar şu an için bütün takımlarda var. Ancak bu seviyede sadece Trabzonspor ve Burak arasındaki durumun konuşuluyor olması bana biraz tuhaf geliyor. Her takımda yaşanabilecek bir durumu yaşadık.”

‘Karar da vereyim artık’

Bu işin sorumlusu siz misiniz?

“Ben bu yaşta, bu kadar deneyimden, bu kadar yaşanmışlıktan sonra böyle bir sıkıntılı durumda karar vermeyeceksem, belirleyici olmayacaksam niye buradayım? Benim için sadece Trabzonspor var ama öbür taraftan da yönetimimizde 14 kişi var. 14 kişi adına da karar verecek değilim. Burak’la ilgili kararı herkes verdi. Sabah 9’da bu kulübün kapısından giren, gece 9’da çıkan adamın da bir fikri olsun o kadar. Beni tanıyan tanır. Kendimi kimseye tanıtacak değilim. Ancak yaşananlar, hakkımdaki iddialar komik bile değil.”

‘Hangi hocaya kadro vermişiz’

Yaşananlar Ünal Karaman için sıkıntı olur mu?

“Ben bugüne kadar görev yaptığım hiçbir yönetimde bir teknik direktöre ‘Onu oynat, bunu oynat’ demedim, demem de. Çünkü herkesin yaptığı işe, herkesin alanına saygı duyuyoruz. Hocamız, Burak’ı hazır görürse oynatır, görmezse oynatmaz. Burak bu takımın bir oyuncusu. O da inanıyorumki futbolcu olarak yükümlülüklerini yerine getirecektir.”

‘Kaptanlığın kuralları var’

Kaptanlığı neden aldınız, kadro dışı gibi başka yaptırımlar olur mu?

“Burak, Trabzonspor kaptanlığına uygun bir hareket yapmadı. Bir takımın kaptanı şartlar ne olursa olsun kulübünü, federasyona şikayet etmemeli. Kadro dışı gibi bir durum da yine yönetim tarafından uygun görülürse olur, olabilir. Ama bizim temel gayemiz krizin sürmesi değil, Burak’ın kazanılması. Gönül bunu ister. Kulüp olarak asla Burak’a karşı özel bir art niyetimiz yok.''

‘Kendisi isterse görüşürüz’

Burak’la görüşecek misiniz?

“Ben bu kulüpte başkandan sonraki kişiyim. Ayrıca Burak’ı da Trabzonspor’a transfer eden ilk kişi benim. Yani öyle söylendiği gibi Burak Yılmaz düşmanlığım falan yok. Kendisi görüşmek isterse tabii ki görüşürüm. Özellikle benim Burak’a karşı asla bir artniyetim yok ve hiç olmaz.”

Ödemelerle ilgili sıkıntılar devam eder mi , nasıl bir planlamanız var?

“Türkiye’deki ciddi anlamdaki ekonomik sıkıntılar herkesin malumu. Öyle olmasıydı bu kadar sıkıntıyı ne biz ne de başka kulüpler çekirdi. Evet ödemelerimiz aksadı. Yapacak bir şey yok, oldu bir kere. Temmennimiz bu durumun uzamaması. Başkan çok uğraşıyor. Ekonomik sorunları çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

(Fanatik)

YORUM EKLE
YORUMLAR
TUNCAY ŞİŞMAN
TUNCAY ŞİŞMAN - 8 ay Önce

SEN VARYA SEN HEP BÖYLE İŞLERİN İÇİNDE SEN VARSIN VEYA SEN YOKSAN YÖNETİMDE SİZE YAKIN OLAN ADAMLARINIZ VAR KUSURA BAKMA AMA SANA ASLA GÜVENMİYORUM DERDİN TAKIMIN BAŞARISI OLSA BAŞTACI OLURSUN SEN BUNCA YILDIR NE VERDİN ANLATSANA ULAN PARASINI SACANLARI BİLE BARINDIRMADINIZ SEN DE FARUK ÖZAK EKİBİNDENSİN YANİ DERİN TRABZON SİZ İSTEMEDİGİNİZ SÜRECE BİZ ŞAMPİYON OLAMAYIZ SADRİ BAŞKANA YAPTIKLARINI UNUTMADIK BEN ŞAHSEN SANA ASLA GÜVENMİYORUM SADECE SANA DEGİL FARUK ÖZAK,ALİ KEMAL,HAMİ,LEMİ,SERDAR BALİ VS SİZ AYNI GÜRÜHSÜNÜN

Kağan
Kağan - 8 ay Önce

Tatlıya bağlanmış bir meseleye çomak sokmak yakışıyormu yaşlı başlı adamlara. Üstelik kulübün başkanına rağmen ayıptır. Bunu mahalle kocakarıları yapmaz. İstemiyoruz böyle yöneticileri. Bu mantıkla başarı gelmez.

Nejjmi
Nejjmi - 8 ay Önce

Kirk yilda bi iyi basladik onu da berbat edin

Emrah
Emrah - 8 ay Önce

Bu adam bir an önce kulüpten gonderilmeli ve tesislerden içeri bile sokulmamalı kimse trabzonspordan üstün değil şov peşinde salın şu takımın yakasını artık

SIRADAKİ HABER