Halis Özkahya'dan İstifa Açıklaması

Halis Özkahya, Gaziantep-Kasımpaşa maçına damga vuran olay ve sonrasında aldığı hakemliği bırakma kararıyla ilgili konuştu.

TRABZONSPOR 08.11.2021, 13:35
Halis Özkahya'dan İstifa Açıklaması

Haftaya damgasını vuran Gaziantep FK-Kasımpaşa maçında Halis Özkahya, karşılaşmayı erken bitirip, futbolcuları soyunma odasından geri çağırarak kalan süreyi oynattığı maçta yaşananları anlattı.

Özkahya, TV100'e yaptığı açıklamada, hakemliği bırakma kararı aldığını ifade ederken mevcut ortamda hakemlik yapmanın imkansız olduğunu ve sistemin değişmesi gerektiğini belirtti.

Özkahya'nın açıklamaları şu şekilde:

"4. HAKEM YANLIŞLIKLA 9 DAKİKA GÖSTERDİ DİYEBİLİRDİM"

"Maçı devam ettirmem için kimse beni zorlamadı. Erken bitirdiğimi içeri girdikten sonra fark ettim. 5 dakika uzatma verdim, 4. hakem yanlışlıkla 9 dakika gösterdi diyebilirdim ama bu benim karakterime uymazdı. Sonrasında iki takımdan da rica ettim. Maçın dalgınlık sonucu erken bittiğini, daha sonra itiraz olursa maçın tekrar edilebileceğini ya da oynanmayan dakikaların oynanabileceğini ilettim. Maçın tekrarı olabilirdi. Ondan dolayı da iki takımı da davet ettim. Onlar da sağ olsunlar yardımcı oldular, tekrar sahaya çıktılar. Maç bittikten sonra da 'olur bunlar insana mahsus hatalar' dediler."

"HER ŞEY VE HERKES DEĞİŞMESİNE RAĞMEN DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK"

"Futbol, spor ortamı çok çirkinleşti. Her maç öncesi, sırası ve sonrasında hakaret ve küfürler işitmekten sıkıldım. Çok severek başladığım hakemlik mesleğinden zevk almamaya başladım. Bu kaos ortamında daha fazla durmak istemiyorum. Bu ortamda hakemlik yapılmaz. Her şey ve herkes değişmesine rağmen aslında değişen bir şey yok. Değişmesi gereken sistem. Bundan dolayı bırakma kararı aldım.

"BIRAKTIM, KARARIMDAN KESİNLİKLE DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

"Kararımdann kesinikle dönmeyi düşünmüyorum. MHK Başkanı ile de görüştüm. Kendisi 'emin misin' diye sordu. Kararımdan emin olduğumu söyledim. Şu an için yorumculuk veya bir camiada herhangi bir görev düşünmüyorum. Birkaç ay kafamı dinledikten sonra belki de tekrardan beden eğitimi öğretmenliğine dönmek için dilekçe verebilirim."

Yorumlar (4)
Hun61 4 hafta önce
Sistem mi!!! Ulan soytarı senelerdir bu şerefsiz düzenin bir parçası hatta başrolcüsü oldun. Yıllarca bu düzende çoluk çocuğuna haram lokma yedirdin. Şimdi kıçına tekmeyi yiyeceğini anladın kahramanlığa sotundun. Hadi oradan satılmış haramzede....
adilhan 4 hafta önce
işte ilahi adalet adamı nasıl çarpar gördün özkahya, yıllarca trabzonsporun hakkını emeğini yedin o var hakemi özgüç türkalpinde hakemliğinin bitirlmesi lazım, saate bakmaktan aciz adamları hakem diye sahaya süren kurulu düzendir bu rezaletin sebebi, bilki o kasti hataların ömür boyu peşinden gelecek eğer çıkıp adam gibi neden bunları yaptığını itiraf etmezsen o lanetle yaşayacaksın daima
OFLU 4 hafta önce
SEN YEDİĞİN HAKLARIN HESABINI NASIL VERECEĞİNİ DÜŞÜN , SENİN YÜZÜNDEN NE PUANLARIMIZ GİTTİ.. HARAM OLSUN ...
Mardinli ama fanatik Trabzonsporlu 4 hafta önce
Valla bizim için iyi haber . Bu şampiyonluğun bir başka işareti