"İnanmış Bir Ordu"

Ünal Karaman: İnanmış bir ordu vardı!

"İnanmış Bir Ordu"

Trabzonspor'un hocası Ünal Karaman, zaferin şifresini böyle açıkladı: “Maçın başından sonuna kadar inanmış bir futbolcu ordusu ve taraftar vardı sahada. Karşılaşma 2-1’e geldiğinde ‘kaybedeceğiz’ diye hiç düşünmedim. Aklıma bile getirmedim. Çünkü futbolun adaleti olması lazım. Sonuçta çok daha farklı kazanabileceğimiz maçtı ve galip geldik”

5-0’lık Malatyaspor yenilgisi sonrası istifa eden ancak yönetim tarafından kabul edilmeyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Fenerbahçe galibiyetiyle kendini affettirdi. Bordo-Mavili camiaya yıllar sonra çok istediği galibiyeti getiren Ünal hoca, zaferi sonuna kadar hak ettiklerini söyledi. Karaman, “Kazanmak güzel. Camiamızın ihtiyacı olan bir müsabakaydı. Tek başına bir sonuç değil, daha farklı değerlendirilebilir. Hem taraftarlarımızın, hem oyuncularımızın coşkusuyla, bu şekilde oynanan bir oyundan sonra belki çok daha erken ve farklı bitirebileceğimiz bir müsabaka olabilirdi ama sonucu almak güzel” diye konuştu.

‘Istırabı, acıyı düşünün’
Kaybettikleri maçlarda dahi iyi oynadıklarını ve futbolun adaletsizliğini yaşadıklarını belirten Karaman, “Allah korudu ki Fenerbahçe maçında son dakikalarda top direkten dışarı çıktı. Şu maç berabere bitecekti. Çekeceğimiz ıstırabı, acıyı düşünün. Ama maç başından sonuna kadar inanmış bir futbolcu ordusu, taraftar vardı. Futbolun da bazen bir adaleti olması lazım” dedi.

‘Artık seri zamanı’
Skor 2-1’e geldikten sonraki ruh halini de anlatan Ünal hoca, “Kaybedeceğiz diye hiç aklıma dahi getirmedim. Çünkü adaletsizliğin bu kadarı olmazdı! Daha önce o limitimizi doldurduğumuzu düşünüyorum. Artık bundan sonra bu tür şoklar yaşamak istemiyorum. Artık yapmamız gereken, devre arasına kadar oynayacağımız 4 maçı da kazanmak” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER