Karaman'ın Yoğun Çabası

Bordo-Mavili kulübün teknik adamı Ünal Karaman ligdeki başarılı grafiğin devam etmesi için farklı yöntemler deniyor.

Karaman'ın Yoğun Çabası

Karaman, mimar gibi çalışıyor 

Ünal Karaman, Trabzonspor'un mali ve sportif açıdan sıkıntılı günler yaşadığı dönemde takıma önemli bir ivme kazandırdı. Genç isimleri ön plana çıkarmaya önem veren deneyimli teknik adam, işe ilk olarak takımın kimyasını bozan oyuncularla yolları ayırarak, yenilenme sürecini başlattı. Şehre ve takıma sahip çıkan, aynı duyguları paylaşan oyuncu kadrosuna güven aşılayarak samimiyete dayalı bir yapılanmayı sağladı. Antalya kampında da, tecrübeli ve genç isimleri bir araya getirerek, sorun çıkaran değil, sorunların üstesinde gelebilecek karaktere sahip oyuncuların takıma kazandırılması noktasında titiz bir çalışma yürütüyor. 

Takım içindeki bağlar güçlendi 

Trabzonspor'un ligin ilk yarısında yakaladığı çıkışın en önemli unsuru da takım içindeki bağların güçlenmesi oldu. Futbolcuların arasında ağabey kardeş ve yakın arkadaş ilişkileri bulunuyor. Özellikle aynı ülkeden ve coğrafyadan olan yabancı oyuncuların Trabzon'da yakaladıkları aile ortamıyla birlikte şehre uyum sağlamalarıyla sıcak bir dostluk ortamı kurdular. Özellikle altyapıdan gelen oyuncuların çocukluk yıllarından beri birlikte olmaları bordo-mavili kulübün uzun yıllardır üzerinde durduğu planlamaların başında geliyordu. Takımda yer alan tecrübeli yıldız isimlerle genç oyuncuların iyi bir harmanlamayla vitrinde olması, yönetimin ve teknik direktör Ünal Karaman'ın oluşturmak istediği kolej takımı planlamasının önemli bir ayağını oluşturuyor. 

Birbirine saygılı oyuncu grubu 

Trabzonspor'da, futbolcular birbirlerine destek olurken moral de aşılıyor. Özellikle takımın tecrübeli isimlerinin yanı sıra başta takım kaptanı Sosa'nın sakatlığının bulunmasına rağmen, kamp kadrosu içinde yer alması gençlere ve diğer isimlere örnek oldu. Karaman, takımdaki genç isimleri tecrübeli isimlere paylaştırmış durumda. Futbolcuların, sosyal medyayı kullanarak yaptıkları paylaşımlar ise takımdaki moral ve motivasyonun üst düzeyde olduğunu gösteriyor. 

Yönetimin çabası 

Teknik Direktör Ünal Karaman'ın, Trabzonspor'da bu havanın yakalamasının en büyük etkenlerinden biri de yönetimin hayata geçirdiği uygulamalar oldu. Önceki sezonların aksine takımla, kulüp personelinin son zamanlardaki kaynaşması dikkat çekiyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulunun kulüpte oluşturduğu aile ortamı da bugünkü tablonun en önemli etkenlerinde biri. Ekonomik sıkıntılara rağmen yönetimin iyi niyetli çabasını görmezden gelmeyen hem futbolcular hem de personel bütün olumsuzluklara göğüs germiş durumda.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan
Gökhan - 1 yıl Önce

Takımda kesinlikle abilik olayını kaldırmalı. Lider ce başarılarıyla örnek sporcular olmalı.

Taraftar
Taraftar - 1 yıl Önce

Ünal Hocam takım içinde fitne çıkaran başları kadro dışı bırakarak takımın büyük hamle yapmasını sağlamıştır. Adam denince ilk akla gelen Ünal Hocam seviyoruz seni.

Karaboğa
Karaboğa - 1 yıl Önce

Bu dünyada önce insan yani adam olacaksın , Ünal Karaman çocukluğum dan tanıdığım örnek aldığım futbolcudur,ben Ünal hocanın sabredilirse trabzonsporu genç oyuncular la iyi yerlere getireceğinden inanıyorum, sayın başkanım Ağaoğlu da adamın hası birlikte inşAllah nice başarılara imza atacaklar

SIRADAKİ HABER