Kasımpaşa Maçında Çıldırtan Olay

Bülent Yıldırım, Ekuban’ın 24.dakikada düşürülmesinde neden VAR’a çağrılmadı?

Kasımpaşa Maçında Çıldırtan Olay

Son 5 maçta aleyhine 4 penaltı kararı verilen Trabzonspor’a bu sezon penaltı vermemek için hakemler yoğun çaba harcıyor. Önceki gün oynanan ve 2-2 sona eren Kasımpaşa maçında Trabzonspor’un net bir penaltısı verilmedi. Müsabakanın 24.dakikasında ceza sahası içinde topla buluşan Ekuban, Kasımpaşalı oyuncunun müdahalesi sonrası yerde kaldı. Müsabakanın hakemi Bülent Yıldırım oyunu devam ettirdi. Oyun durduktan sonra VAR hakemi Cüneyt Çakır’ın pozisyonu izlemesi için Bülent Yıldırım’ı VAR kamerasına davet etmemesi şaşkınlık yarattı. Çakır, Kasımpaşa lehine verilen penaltı pozisyonu için Yıldırım’ı VAR incelemesi için yönlendirmişti.

Çakır, Kasımpaşa lehine verilen penaltı pozisyonu için Yıldırım’ı VAR incelemesi için yönlendirmişti. Spor yorumcusu, eski hakem Erman Toroğlu, pozisyonun net penaltı olduğunu açıkladı. Toroğlu, “Ben bu pozisyona maçta da takıldım. Bayağı değil net penaltı. Rakibinin topa müdahalesi yok. Trabzonlu oyuncu niye düşsün? Beyazlı oyuncunun tek bir şansı var, rakibini düşürmek” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa ATAMAN
Mustafa ATAMAN - 1 yıl Önce

Var hakeminin çağırmamasından daha vahim bir olay var.Kimse bu önemli noktaya dikkat çekmiyor.Hiçbir Trabzonsporlu futbolcunun itiraz etmemesi.Değerli Haberts okuyucuları,sizce de tuhaf değil mi?Koskoca Trabzonsporda haksızlığa itiraz edebilecek bir kaptanı yok.Kasımpaşa pozisyonu sonrasındaki tepki ve itirazlara dikkatinizi çekiyorum.

SIRADAKİ HABER