Kayserispor'dan 'Okay' Mesajı

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Okay Yokuşlu davasını kaybeden Trabzonspor'a mesaj vererek "Aramızdaki dostluk öyle 1- 2 Milyon Euro ile bozulacak bir dostluk değildir" dedi.

Kayserispor'dan 'Okay' Mesajı

 Kayserispor, Okay Yokuşlu'nun Trabzonspor'a transferinde "Trabzonspor'dan bir başka kulübe transfer olması halinde 1/3 oranında transfer ücreti alınacak" maddesinden ötürü kendilerine 2 Milyon Avro hakediş ödenmesi gerektiğini ileri sürerken Trabzonspor oyuncunun fesih hakkını kullandığı için herhangi bir ödeme yapılmayacağını bildirdi. Kayserispor durumu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na (UÇK) taşıdı ve UÇK Kayserispor lehine karar verdi. Trabzonspor bu kararı Tahkim Kurulu'na taşırken Tahkim Kurulu UÇK'nın kararını onadı.  

Kayserispor Başkanı Erol Bedir'den Okay Yokuşlu ve Trabzonspor açıklamaları Kayserispor Başkanı Erol Bedir, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, ''Sezon başı itibariyle Okay Yokuşlu'nun Celta de Vigo'ya transferi ile ilgili sözleşmeden doğan hakkımızı biz Trabzonspor'dan talep ettik. Bu talep noktasında Trabzonspor'un da kendince bazı itirazları oldu. Konu hukuka taşındı. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu bizim lehimize karar verdi. Daha sonra Trabzonspor, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun kararını Tahkim Kurulu'na götürdü. Tahkim Kurulu'nda da karar kesinleşti. Bahsedilen rakam ( 2 Milyon Euro) bize alacak olarak kaydedildi. Trabzonspor Kulübü, bu saatten sonra gidilecek herhangi bir merci olmadığı için bu parayı ödeyecektir. Trabzonspor ile aramızdaki dostluk öyle 1- 2 Milyon Euro ile bozulacak bir dostluk değildir. Bu kanuni bir süreç. Kanunun da kestiği parmak acımıyor. Biz bu davayı kaybetseydik yine aynı şeyleri düşünecektik. Ancak şunu söyleyebilirim. Bu konu ilk gündeme geldiğinde Kayserispor'un çırak çıkacağını, Kayserispor'un haklarını savunamayacağını söyleyenlerde vardı. Bir kere daha gördük ki önceki örneklerde olduğu gibi Kayserispor iyi yönetiliyor. Kayserispor'un hakkını, hukukunu en iyi şekilde savunuyoruz, savunmaya da devam edeceğiz.'' dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dokuzköy
Dokuzköy - 6 ay Önce

Futbol federasyonu denen adaletsiz kurumun trabzonspor lehine karar verdiği nerede görülmüş Şike var. sahaya yansımamıştır. diyerek şikeyi örtecek kadar adaletsiz ve trabzonspor düşmanı bir kurumun vereceği karar bu olur. trabzonsporun bu ligde oynamaması en doğru karardır. bence yoksa hiçbirimizn sızlanmaya hakkı yoktur. yada sandığa hiç gitmeyerek bu siyasıleri cezalandırmamız gerekir ama nerde öyle trabzon onu ancak dedelerimiz yapardı ey gidi büyüklerimiz bize bıraktığınız mertliği devam ettiremedik. her rüzgarda eğilir olduk.

Zekeriya
Zekeriya - 6 ay Önce

Trabzonspor her mahkemeyi kaybeder kardesim baslarindaki adamlar bir kere adam degil, adil degil. Bir külüp hic mi hakli olmaz. Trabzonspora ceza vererek paralarini yiyen tff de isin icinde. Elbet de kaserispor ve Trabzonspor kardesidir ve öyle kalacaktir, kalmalidir.

SIRADAKİ HABER