Kulüpler Birliği'nden Alınan Karar Trabzonspor'u Nasıl Etkiler?

Kulüpler Birliği'nden alınan kararın Trabzonspor'u nasıl etkileyeceğini değerlendirdik.

Kulüpler Birliği'nden Alınan Karar Trabzonspor'u Nasıl Etkiler?

Birliğin dün yapılan toplantısında tarihe geçecek bir karara imza atıldı.Futbolda Türk lirası devriminin gelmesiyle taraftarın aklında soru işaretleri oluştu.Artık oyuncularla Türk Lirası üzerinden anlaşma yapılacak. Yerli futbolcular paralarını Türk lirası olarak alacak.Bu flaş kararın ardından birçok yerli futbolcu ile sözleşmelerini Euro ve Dolar bazında yapan Süper Lig kulüpleri, mevcut anlaşmaları Türk Lirası'na çevirmek için düğmeye basacak.Döviz bazlı sözleşmeler TL'ye çevrilecek. Bunun sonucunda kulüpler önemli bir maddi kazanım elde etmiş olacak.

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, dün gerçekleşen toplantıda Türkiye’deki yerleşik insanlarla yapılan sözleşmelerin TL’ye döndürülmesini tartıştıklarını söyleyerek, “Yerleşik oyuncular, hocalar, aynı zamanda menajerlerle TL’ye dönülmesi üzerine kararname gereği de zaten öyle. Bütün kulüpler mutabık kaldı” dedi. 

BU KARAR TRABZONSPOR'U NASIL ETKİLER?

Trabzonspor'un tüm yönetimleri bir önceki yönetime sitem ederek kulübü borç batağına sürdüklerini söylüyordu.Trabzonspor'un maddi olarak sıkıntılı günler geçirdiği bu dönemlerde alınan karar özellikle Trabzonspor camiasına ilaç gibi gelecek.Oyuncularla yapılan eski sözleşmelerin halen ceremesini çeken Trabzonspor'un bu karar ile yeni bir yapılanmaya gitmesi bekleniyor.Bu sezon sadece Ersun Yanal,Aykut Demir ve Özer Hurmacı'ya 36 milyon TL'yi bulan tazminat ödeyen bordo mavili ekip alınan devrim gibi karar sonrası daha sağlıklı sözleşmeler hazırlayıp kulübün borç yükünü azaltmayı hedefliyor.Özellikle menajerlere büyük ödemeler yapılan Trabzonspor'da sözleşme ve anlaşmaların artık TL üzerinden yapılacak olması yüklü miktar borcu bir nebze de olsa azaltacak.

TRABZONSPOR'UN KADROSUNDA 14 YABANCI!

Trabzonspor'un kadrosunda 14 yabancı futbolcu bulunuyor.Kulüpler Birliği'nden alınan sözleşmelerin TL'ye çevrilmesi kararı yabancı oyunculara da uygulanırsa futbolcuların vereceği tepki merak ediliyor.Sadece Trabzonspor'da değil ligimizin çoğunluğunu oluşturan yabancı futbolcuların böyle bir karar gelirse ayrılmak istemeleri haberleri gündeme sık sık gelebilir.Özellikle devrim gibi karar sonrası yabancı oyuncuların ligimize transferi sıkıntıya girebilir fakat alınan devrim gibi karar sonrası takımlarımız ve ülkemizin ekonomik olarak rahatlayacağını söyleyebiliriz.

www.haberts.com

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER