Larsson'un Hamik Yorumu

Hamsik’in Göteborg dönemini yorumlayan yazar Larsson, “Taraftarlara vakit ayırmayı seven bir yıldız. Fizik olarak biraz gelişirse katkı sağlar” dedi.

Larsson'un Hamik Yorumu

Trabzonspor yıldız futbolcu Marek Hamsik’i kadrosuna katarken, şimdi gözler ünlü ismin nasıl bir performans ortaya koyacağına çevrildi. Sadece iki yıl önce Napoli formasıyla Serie A’da fırtınalar estiren Hamsik, aradan geçen sürede Çin’de top koşturdu, son olarak İsveç’te Göteborg’ta forma giydi.

İsveçli futbol yazarı David Larsson, oyuncunun son durumunu Milliyet’e anlattı. Deneyimli gazeteci, “Göteborg taraftarı ondan çok şey bekliyordu. Belki de lig tarihinin en önemli transferiydi. İlk ay bir sakatlık geçirdi ve altı maçta oynayabildi. Ancak Hamsik yeteneklerini sergiledi, müthiş de bir gol attı” dedi.
33 yaşındaki futbolcunun ilerleyen yaşının dezavantajlarını da yaşadığını vurgulayan İsveçli gazeteci şöyle devam etti: “Napoli ve Slovak Milli Takımı dönemi gibi değildi ama yine de takıma katkı sağladı. Sportif Direktör Pontus Farnerud, futbolcunun takıma katkı sağladığını dile getirdi. İsveç’e geldiği, onun gibi bir yeteneği izlediğimiz için mutluyum.”

Larsson, “Hamsik aynı zamanda çok iyi bir profesyonel. Taraftarla vakit geçirmeyi seven ılımlı birisi. Sakatlığı atlattı, biraz fizik olarak gelişirse yeni takımına önemli katkı sağlar. Trabzonsporlu taraftarları en azından stada ya da ekran başına toplayacağı kesin” diye konuştu. (Milliyet)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum
Yorum - 2 hafta Önce

Türkiye ligini İtalya ligiyle karıştırıyorlar Hamsik bizim ligde orta sahaya sandelya koyup oturduğu yerden performans verir bizim lig çok dandik

SIRADAKİ HABER