Lemi Çelik'in Sözleri Sonrası Hüseyin Çimşir'in Açıklaması

Hüseyin Çimşir bugün basında yer alan haberleri yalanladı.

Lemi Çelik'in Sözleri Sonrası Hüseyin Çimşir'in Açıklaması

Hüseyin Çimşir bugün basında yer alan Trabzonspor'un eski futbolcusu Lemi Çelik’in yazısına istinaden çıkan haberleri yalanladı.

Hüseyin Çimşir yaptığı açıklamada ''Bugün hakkımda çıkan iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzonspor'dan ayrıldığım süreçten itibaren yazılı ve görsel hiçbir medya organına açıklamam olmamıştır. Bu tür dedikodulardan hep uzak kaldım, kalmaya da devam edeceğim" ifadelerine yer verdi.

LEMİ ÇELİK NELER SÖYLEDİ?

Trabzonspor’un eski futbolcularından Lemi Çelik, Sözcü’ye yazdığı köşe yazısında ses getirecek iddialarda bulundu.

NEWTON, ÇİMŞİR'İN AYAĞINI KAYDIRDI

lemi çelikLemi Çelik, önceki teknik direktör Hüseyin Çimşir’in yabancı oyuncular tarafından kuyusunun kazıldığını ve yeni teknik direktör Eddie Newton’ın bunda başrol oynayıp Çimşir’in ayağını kaydırdığını iddia etti. Bu iddiayı ise yerli futbolcuların dile getirdiğini kaydetti.

Trabzonspor’un şampiyonluğu nasıl kaybettiğini konu aldığı yazısında Çelik, sebepleri sıralarken ilk sırada bu iddiaya yer verdi ve şu ifadeleri kullandı 

“Bazı yerli oyuncuların iddiasına göre Hüseyin (Çimşir) Hoca'yı yabancı oyuncular yedi! İddialara göre Eddie Newton, Hüseyin Çimşir'in ayağını kaydırmak için yabancı oyuncuları işleyerek, hocanın futbol bilgisinin yetersiz olduğunu, bu işi yapamayacağını, başta kaptan Jose Sosa olmak üzere bütün yabancılara anlattı. Bir anlamda Newton, kendini yabancı oyunculara pazarladı.”

KARAMAN KENDİNİ KOVDURTTU

Yönetimin, Çimşir’den önceki teknik direktör Ünal Karaman’ın da şampiyonluk stresini kaldıramadığı için kendini kovdurttuğunu düşündüğünü öne süren Çelik, taraftarın da Çimşir’e yeteri kadar destek olmadığını savundu.
Çelik yazısında son olarak Hüseyin Çimşir ile görüştüğünü de kaydederek, Çimşir’in iddiaları doğruladığını ve psikolojinin bozuk olduğunu belirtti.

Çelik şu ifadeleri kullandı;

"Hüseyin Hoca ile konuştum. Yukarıda yazılanların şampiyonluğun kaçmasında önemli rol oynadığını söyledi. Psikolojisi bozulmuş. Çok üzüntülü ve ruhsal yönden çökmüş. Hiç beklemediği şekilde haksızlığa uğradığını düşünüyor. Yabancı dil bilmediği için yabancı futbolcularla iletişim kurmakta zorlandığını, bunun sıkıntılarını yaşadığını düşünüyor. Örneğin, bir şeyler yazıp çizdiği kâğıdı kaptan Sosa'ya veriyor ama derdini anlatamıyor."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 1 ay Önce

Şenol Güneş, Ahmet Akçay hariç kusura bakmayın bizim uşaklar hiç birinizden hoca olmaz. Çünkü biz Trabzonluunuz her şeyi biliriz.

Kenan saraç
Kenan saraç - 1 ay Önce

Bilgi verdiğin gazete tam isabet yalan dolan iftira ortalığı bulandırma ayıp tir aýip

çaykaralı
çaykaralı - 1 ay Önce

eskiden beri tek derdiniz trabzonu karıştırmak. Futbolculuk döneminde de hep bu şekilde gelen yabancıları yediniz. Hâlâ rahat durmuyor ve trabzonsporu dışardan karıştırmaya devam ediyorsunuz.Yeter artık

Mustafa SÖYLEMEZ
Mustafa SÖYLEMEZ - 1 ay Önce

Nwakeme yı 50 . Dk oyundan alan hüseyin hoca sonrasındaki mac yok sakat yok sakatat ve nwakeme tarafında yer alan ekuban bencil oyun felsefesi perreria kavgası ve kadro dışı olacakken ilk 11 de yer bulma otorite yerle bir.
Haa sturridge le obi mikelin niye gittiğini yazmıyorum bile ....
Sonra sabote öylemi.
Ula konya maçı ibb yenik devre arasına girdi
Çıktığında hadi yabancılar sabote etti yerli alsaydı oyuna 5 hakkı vardı
Yusuf sarı serkan asan ve abdurrahman 'la bile yenerdik o bitik denizli yı ama bitik olan hocaydı
Saçma sapan haberler le yeni sezona darbe vurmayin

Sulo ts
Sulo ts - 1 ay Önce

O zaman en as iki dil ogrenecek hoca. Trabzonlu hocalarin senol haric, zannedersem oda dil bilmjyor hicbiri kendi I gelistiremedi. Yeni hocaya da zaman tanimali. Lemi mi yalan soyluyor husein mi.

Muhammet özen
Muhammet özen - 1 ay Önce

Yazık, zamanının şabanı kendisini futbolcu zannediyor, vermişler kalemi eline çomak sok ortalığa, senin futbol bilgin ne ki, sen git istanbulda dönen aşağılık dolapları yaz bakalım sıkıyorsa, defol seni okumuyoz bile, çamurcu sabret bakalım fitneci olursun ancak

Serkan serken
Serkan serken - 1 ay Önce

Lemi çelik sana tavsiyem belgesiz konuşup insanların zihnini bulandırma Bende şöyle düşünüyorum bu takım ne çekti ise bu takımdan yıllardır nemalanamayıp ortalığı karıştıran sizin gibi eski topçulardan çekmiştir

Rasim
Rasim - 1 ay Önce

Senin trabzonspor u tutmandan şüpheliyim. Şimdiye kadar ts sayesinde bu yerlere geldin ama boş konuşmaktan başka bir şey yok


SIRADAKİ HABER