Maça Gitmeyen Yöneticiye Soruşturma!

Süper ligde geçtiğimiz sezon olaylı bir şekilde sona eren Alanyaspor – Trabzonspor maçının ardından tam 7 ay sonra Trabzonsporlu yöneticiler hakkında kamu davası açılmasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Maça Gitmeyen Yöneticiye Soruşturma!

Süper Lig'de geçtiğimiz sezon 22 Haziran tarihinde oynanan 2-2 beraberlikle sona eren Alanyaspor - Trabzonspor maçının ardından iki takımın yöneticileri arasında gerginlik yaşanmış ve daha sonra bu gerginlikler sahaya da taşınmıştı. Bu olayın üzerinden 7 ay geçtikten sonra bugün 26.01.2020 tarihinde Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya karıştığı iddia edilen Trabzonsporlu yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Bunun üzerine Başkan Ahmet Ağaoğlu, Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp, Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan ve yönetim kurulu üyesi Serdar Ekrem Şirin, ifadelerini vermek için karakola davet edildi. Trabzonsporlu yöneticiler açılan davasının Alanyaspor'un baskıları sonucunda geliştiğini ve en kısa zamanda ifadelerini vereceklerini belirttiler.

Açılan soruşturmada, "Başkan Ahmet Ağaoğlu, Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp, Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan ve yönetim kurulu üyesi Serdar Ekrem Şirin'in, Alanya Kaymakamlığı Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı yetki alanı içerisinde bulunan Oba Stadyumu'nda oynanan maçın ardından müsabaka alanı içerisine girdiği ve 6222 sayılı kanuna muhalefet ettiği tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

MAÇA GİTMEYEN YÖNETİCİYE DE SORUŞTURMA AÇILDI

Bu arada maça gitmeyen yönetim kurulu üyesi Serdar Ekrem Şirin'e de olaylara karıştırdığı gerekçesiyle soruşturma açılması dikkat çekti.

Yunus Emre Sel - Fotomaç

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 1 ay Önce

alanyaspor takımı her trabzonspor maçına geldiğinde aynı uygulama yapılsın

SIRADAKİ HABER