banner728

Muharrem Usta'nın Çağrısını Değerlendirdi

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Başkan Muharrem Usta’nın "Herkes yaptığı borcu kapatsın" açıklamalarını değerlendirdi.

Muharrem Usta'nın Çağrısını Değerlendirdi

Sürmen, ayrıca "Borç var diye kimse aday olmaz düşüncesi yanlış. Adaylık için aklı başında insanlar var" dedi.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, bordo-mavililerin 3-1 üstünlüğü ile sona eren Teleset Mobilya Akhisarspor maçı sonrası açıklamalarda bulunan başkan Muharrem Usta’nın, "Bu kulübü bu hale kim getirdiyse, ben de dahil, kulübü kaç para borçla aldıysak o borçla bırakalım. Eski başkanlar da bunu yapsın. Herkes yaptığı borcu kapasın" açıklamasını değerlendirdi.

Sürmen, başkan Muharrem Usta’nın yaptığı açıklamaların ne anlama geldiğini kendisinin bileceğini belirterek, "Niye söylediğini de kendi bilir. Söylenen sözü, olumlu da bulabilirsin, olumsuz da bulabilirsin. Eğer Trabzonspor’u borçlandırma ve yapılan borçtan da biz sorumluyuz diyorsa onu tebrik ederim. Hatasını kabul ediyor demektir. Ama yok yeniden aday olup böyle bir cümle kuruyorsa onu da eleştiririm ve doğru bulmam. Aday olur olmaz bilemem, bunu kendi bilir ama aday olmasına engel bir durum yoktur" ifadelerini kullandı.

"Önce hatası nekadarsa kendi koymalı. Sonra diğerlerinden beklemeli"

Sürmen, başkan Muharrem Usta’nın yaptığı açıklamalardan sonra ilk adımı kendisinin atması gerektiğini belirterek, "İnsan kendi hatasını gelir koyar kasaya, derki: Ben koydum. Hadi sizi de davet ediyorum. ’Siz koyarsanız ben de koyarım’ olmaz. Bu ifadeleri kullanan kim ise ilk adımı atması gerekir. Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde ne kadardı? Şimdi ne kadar getireceksin, aradaki farkı koyacaksın. O cümlenin arkasından bu gelirse olur. Yoksa ’Siz koyun bende koyarım’ olmaz. Bu cümlenin iyi tarafı, ’Ben hata yaptım aşırı borçlandırdım’ diyor" diye konuştu.

"Aklı başında insanlar var"

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, sözlerini şöyle tamamladı: "İnsanlar, bu borç nedeniyle kimse aday olmaz diye düşünmesin. Sakın öyle bir yanılgıya kapılmasınlar. Aday olmak isteyen ve çok da aklı başında olan insanlar var. Fakat biz divan olarak da şunu söylüyoruz, bu dönem aday dönemi değil. İnsanlar bir araya gelsin. Büyük bir konsorsiyumla buraya başkan seçelim. Çünkü yarış zamanı değil. Nezaketle bekleyen arkadaşlarımız var. Bu işi gayet iyi bir şekilde yapabilecek insanlar var ama bizim söylediğimiz ifadelerden dolayı sükunetle bekliyorlar" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüdaverdi BALLI
Hüdaverdi BALLI - 7 ay Önce

Tüm başkanlar Trabzonspor sevdalısı olduğunu söyler. Bakalım Trabzonspor sevdalısı başkanlar yaptıkları borçları ödeyecekler mi? Muharrem Usta ödeyeceğini söyledi, diğer başkanlar ne yapacaklar hep birlikte göreceğiz. Ustam gönderdiğin genç oyuncular özellikle Yusuf Erdoğan yüzünden asla affedilmeyeceksin.

tuncay şişman
tuncay şişman - 7 ay Önce

bu lavukgu birileri konuşturmadıysa adiyim lan gerizekalımısın sen kişilerin divan başkanımısın yoksa trabzonspor,unmu böyle şerefsizler oldukca bizden bir bok olmaz nevar lan burda defol başkası olsun başkan sırtlanlar senide aldılar demekki Allah belanızı versin senin gibileri helak etsin hayınleri kendi tuzaklarında bogsun hayin dolu içimiz vAllahide billahi sevinecek yerde yaptıgı açıklamaya bak adam gibi bir başkan olucak bunun amına koyucak işte

Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 7 ay Önce

Bu insanların hiçbirisi Trabzonsporu sevmiyorlar. Sadece kendilerini ve çıkarlarını düşünüyorlar. Trabzonsporu sevseler hiçbir şeyi düşünmeden bir araya gelirler ve Trabzonsporu en iyi seviyeye çıkartırlar. Trabzonsporu sadece taraftarı seviyor.

Cevdet
Cevdet - 7 ay Önce

Hadi bakalım pamuk eller cebe. Bu başkanlar yaptıkları borçları kapatsınlar. Bu taraftar da bu kulübe bir o kadar destek sağlar. Cebinizde akrep mi var?

SIRADAKİ HABER