Muharrem Usta'nın Üstlendiği Rakam

Trabzonspor eski Başkanı Muharrem Usta, bordo-mavili yönetimin hafta içinde bir önceki dönemle ilgili yaptırdığı ‘Bağımsız Denetçi Raporunu’nu açıklamasının ardından bugün sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Muharrem Usta'nın Üstlendiği Rakam

Bağımsız denetçi raporunu, Kasımpaşa maçından önce ‘Ismarlama’ diye tanımlayan ve gerekli açıklamaları ‘Maçtan sonra’ yapacağını söyleyen Usta, bugün sosyal medya hesabı üzerinden yorumda bulundu. 
Açıklamasında Trabzonspor yönetiminin Türkiye’de bin 500 civarında bulunan Yeminli Mali Müşavir (YMM) bürolarından birisine ısmarlama yazdırıldığını ileri süren Usta, “TS yönetiminin Türkiye’de 1500 civarında olan YMM bürolarından birisine ısmarlama yaptırdığı rapora  (Özer,Ersun,Aykut,Ekici  vb) göre...
önceki yönetim kulübe yaklaşık 36 milyon lira zarar vermiş olup bunun bir önceki yönetim kurulundan tazmini istenmiştir” diyerek rapordaki bölümleri anımsattı. 
Ardından sert eleştiriler yineleyen Usta, açıklamasında bazı bölümleri ise büyük harflerle yazdı. Usta, “Mal bulmuş mağribi gibi hiçbir ahlaki kural tanımadan müthiş gayretle algı oluşturanlara bir çift sözümüz var. 
Bize yaptığınızı bizden öncekilere yaparsanız...
size de çıkacak bedeli zamanı gelince karşılarsanız...
Sizi tarih AHLAKLILAR olarak yazacaktır” ifadelerini kullandı. 

Geçmiş dönemde 3 oyuncu için teklifi yineleyen Usta, “Maliyeti yüksek üç oyuncu için 13 milyon Euro’luk anlaşmayı reddetmeniz nedeniyle kulübün uğrayabileceği  zararı YMM raporuyla birileri bir gün önünüze koyduğunda nasıl bir AHLAKİ sorumluluk sergileyeceğinizi de zaman gösterecektir.
Kulüpler tarihine not düşülmesi adına...
futbol dünyasına yeni bir soluk olması adına...
ve ısmarlama raporunuza rağmen...
 36 milyon lirayı bir önceki yönetim kurulu olarak üstlendiğimizi kamuoyuna 
saygıyla duyururuz.  
Biz kulübün hizmetindeyiz” şeklinde bitirdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Yılmaz
İbrahim Yılmaz - 2 yıl Önce

Muharram, madem bu kadar para bahşedecek kadar gözün tok! Geçen sene klübün arabasını Ordu’da trafikte icradan bağlarlarken neredeydin!36 verip 136 almış değilsindit umarım...Ne yapsan ne etsen asla ne Sadri Şener nede Ahmet Ağaoğlu OLAMAYACAKSIN

Ofli78
Ofli78 - 2 yıl Önce

Bırak bu işleri anasını ağlarının 13madde dedin hepside yalan 1tane icraat şöyle yaptığın iho ile aynı zihniyet batirdimiz

Tekin61
Tekin61 - 2 yıl Önce

Sen paralarını al bi tarafina sok! Kulübün içine ettin birde borcu ustlendim deyip taraftar nazarinda prim yaptığını sanıyorsun çakal.

Trabzon uşağı
Trabzon uşağı - 2 yıl Önce

Yönetim hata yapıyor. Şunun şurasında kaç tane zengimiz var. Neden eski başkanlar sürekli küstürülüyor hakkaten anlayamıyorum. Muharrem usta geldiğinde ödediği bir önceki yönetimin borçları Ymm raporunda var mı? Muharrem Usta ve yönetiminin kulübe verdiği paralar için yasal faiz hesaplanmış mı? Mevcut yönetim hata yapıyor. Azıcık empati. Bu kulüp ayakta kalacak ama böyle sorumsuz yöneticiler ile değil

SIRADAKİ HABER