Muharrem Usta'ya İbra Şoku!

Trabzonspor'da yönetim harekete geçti. Usta ve 4 yönetici daha ibra edilmedi ve mahkeme yolu açıldı

Muharrem Usta'ya İbra Şoku!

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş., 01 Haziran 2017 – 31 Mayıs 2018 hesap yılına ilişkin gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan kararları Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) açıkladı. 
Açıklanan kararlarda en dikkat çekeni ise Trabzonspor eski Başkanı Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Çubukçu, Coşkun Bülbül, Orhan Aksu ve Adnan Bayram ile ilgili alınan karar oldu. 
Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada “Şirketimizin 31 Mayıs 2018 tarihinde biten faaliyet yılına ilişkin faaliyetleri ile ilgili ve her ne kadar daha önceki Genel Kurul toplantısında 31.05.2017 tarihinde biten faaliyet yılına ilişkin faaliyetleri ibra edilmiş olsalar dahi, Muharrem Usta, Ahmet Çubukçu, Coşkun Bülbül, Orhan Aksu ve Adnan Bayram’ın yukarıda açıkladığımız gerekçeyle ayrı ayrı ibra edilmemesi yönünde oy kullanndığımızı, bu açıklamalarımızın da muhalefet şehri ve gerekçemiz olarak tutanağa işlenmesini istiyoruz” şeklinde açıklama yapıldığı bildirildi” ifadeleri yer aldı. 
Açıklamada, bu hesap döneminde görev alan Yönetim Kurulu üyelerinin her birinin kendi ibralarında sahip oldukları paylardan doğan oy hakkını kullanmadığı belirtilirken,  “Toplantıya katılan diğer ortaklarca yapılan oylama sonucunda Muharrem Usta, Ahmet Çubukçu, Coşkun Bülbül, Orhan Aksu ve Adnan Bayram’ın ibra edilmelerine fakat 31. 05.2018 tarihinde biten faaliyet döneminde kıst dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ahmet Ali Ağaoğlu, Hayrettin Hacısalihoğlu, Ömer Sağıroğlu, Şenol Kaynak ve Mahmut Memişoğlu’nun ayrı ayrı ibra edilmelerine oy birliği karar verildi” ifadelerine yer verdi. 
Yapılan oylama sonrasında ise Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. temsilcisi Ömer Sağıroğlu tarafından yeniden bir yazılı açıklama yapıldığı kaydedilerek, “Yapılan oylama neticesinde ibra edilmeyen eski yönetim kurulu üyeleri hakkında şirkete vermiş oldukları zararla ilgili dava açıklamış yönünde karar alınmasını ve yönetim kuruluna bu yönde yetki verilmesini önergemiz olarak sunuyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 
Verilen önerge uyarınca ibra edilmeyen eski yönetim kurulu üyeleri hakkında şirkete vermiş oldukları zararla ilgili dava açılması ve yönetim kuruluna bu yönde yetki verilmesi hususları ilk olarak oylamaya sunulurken ardından oy birliği ile kabul edildiği kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 20:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
True Legend
True Legend - 1 yıl Önce

Ustaaaa şimdik kodum amina işte

Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 1 yıl Önce

Sonunda doğru kararlar alınmaya başlandı. Adam Trabzonsporu batırıp gitmiş neredeyse. Tranzfer edilen oyuncuların bonservisinin ödenmemesini bu kulübe yaşatanlara yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER