Nihat Özdemir'den Flaş Trabzonspor Cevabı!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Trabzonspor'un FIFA'ya başvurusuyla ilgili çarpıcı açıklama yaptı!

Nihat Özdemir'den Flaş Trabzonspor Cevabı!

Trabzonspor, geride bıraktığımız günlerde TFF'yi FIFA'ya şikayet etmişti.

Trabzonspor'un bu talebine karşılık Kulüpler Birliği de destek mesajı yayınlamıştı.

Bu konuda Özdemir, Trabzonspor'a serzenişte bulundu ve şunları söyledi:

"Tahkim Kurulu'nun tarafsız olmadığı, AİHM'e bir kişinin müracaatı gibi konular var. Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile süreci götürdük. Üst kuruldan karar çıktı. Biz bunu değiştirmek için 1 Eylül'de 'tüzük değişikliği yapalım' dedik. AİHM'in istediği şekle getirelim istedik. 170 kişi toplandık. Tüzük değişikliği yapmak için 3'te 2 çoğunluk lazım. Bazı kulüplerimiz kurula gelmeme kararı aldı. Gelselerdi zaten bu yönde karar çıkacaktı. Ama gelmediler, çoğunluk sağlanamadı. Şimdi bir kulübümüz FIFA'da arayışta. Peki ne bulacak? Ne bulacaklarını göreceğiz. Bir spor yasası var. FIFA'dan karar çıkıncaya kadar inşallah bu maddeyi spor yasasına koyduracağız. Yasalaşacak ve iş bitmiş olacak. Bir kulübümüz kendisini başka bir yerde göstermeye çalışıyor. Gerekli çoğunluğu sağlasaydık zaten böyle olmayacaktı. Bunlar kaosun peşindeler! Bir de buradan yoklayalım diyorlar. Kimi gidip FIFA ile uğraşsın, kimi beIN Sports ile uğraşsın. Biz burada olduğumuz sürece kaosa müsaade etmeyeceğiz."

"Kaosa yer vermeyeceğiz"

Kulüpler Birliği ve başkanları ile iyi bir diyalog süreci içinde olduklarını hatırlatan Özdemir, kaosa yer vermeyeceklerini vurguladı. Özdemir, "Türk futbolunda kaosa yer vermeyeceğiz. Bu ligi oynayarak sonlandıracağız. Ben ve yönetici arkadaşlarımızın çoğunluğu birçok konuyu tartışıyoruz. Biz MHK'yı bunlara (Kulüpler Birliği) bırakalım, en büyük kavgayı yaparlar. Biz ne yapıyoruz? Kulüpler Birliği Başkanları ile sık sık konuşuyoruz. Sorunlarını da çözmeye çalışıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah şahin
Abdullah şahin - 2 ay Önce

Siz hiçbirşey almıyorsunuz ve güzel oynuyorsunuz biz geçen yıl paf takımından a takıma topcu çıkartıp oynadık transfer yapamazsınız dediniz limit aşımı bu yıl fb ne yaptı kimi kandırıyorsunuz neyin ne olduğunu herkes görüyor geçen yıl 14 maçımızda hakem hatasından puan kayıplarımız oldu ne yaptınız dünya turkiyede şike var dedi siz şike yok diyorsunuz delilleri paylaştılar bir taneniz çıkıp bir konuşma yaptı mı yapamazsınız çünkü hepinizin ayakları sallandı şimdi geçmişsin oraya şunu bunu yapacağız diyorsunuz elinizden geleni ardınıza koymayın yıkılmadık yanılmayacağız en büyük ts başka büyük yok yıllardır yıkmaya çalıştınız yıkamayacaksınız

Yilmaz topal
Yilmaz topal - 2 ay Önce

Adaletsiz yonetiminle asil kaosu cikaran sensin. En basitinden Fener stadinda 2500 kilsi Bjk stadinda 2500 kisi us Trabzoba grlince 1 kusi yok statta.

İlyas
İlyas - 2 ay Önce

Nihat Özdemir ile adaleti yan yana koymak öküzün altında buzağı aramaktan farksız.

Srrif
Srrif - 2 ay Önce

Sizin ta adeltin8zin sizin taaaa....düzeninin simdi fifaya gidince mi yasa çıkacaksınız sizin ta ...

Yasin
Yasin - 2 ay Önce

Trabzonspora üvey evlat muamelesi çekiyorsunuz Nihat efendi!

TRABZONSPOR 'lu Maçkalı Sedat
TRABZONSPOR 'lu Maçkalı Sedat - 2 ay Önce

Tff 'deki makamı işkal eden zaten Türk futbolunun kaosu başka aramaya gerek yok

Kadir bayraklı
Kadir bayraklı - 2 ay Önce

Sizin olduğunuz yerde kaos bitmezyaptığınız sizin şerefe namussuz da yapın ama siz de maalesef bu yok sizin tek derdiniz var fener'i nasıl şampiyon yaparız

trabzonspor
trabzonspor - 2 ay Önce

geç bu işleri


SIRADAKİ HABER