O Yazıya Tepkiler Sürüyor

Trabzon ismi denince Türkiye’de çok ayrı bir yeri vardır. Trabzon ismi ile öz deşmek isteyen bir çok ta insan vardır. Ama Maalesef son zamanlarda Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı Trabzon yazısı büyük tepkilere neden oluyor.

O Yazıya Tepkiler Sürüyor

Belediye tarafından ilk önce Trabzon yazısının tamamı küçük harflerle yazılmasından dolayı halktan büyük tepki aldı ve hemen akabinde Trabzon sevdalısı Halit Şahin ve arkadaşları eylem yapınca belediye buna duyarsız kalmayıp sadece baş harfini büyük olarak değiştirdi. ama bir sorun vardı neden hepsi değil ülkemizin hemen hemen bütün il ve ilçelerinde bu tür yazılar büyük ve renkli yazılırken Trabzon’da neden böyleydi ve sadece beyazdı. Hepimizin bildiği üzere Trabzon şehri Dünya’ya futbol takımı olan Trabzonspor ile açılarak isim yapmış olması o yazıların bordo mavi olmasını gerektirirdi ama yapılmadı. Nedenini de hala bilen yok, açıklamada yok

Halit Şahin ve arkadaşları yine mecburi olarak olaya iyi niyetleri ile el attı ve kendi emekleri ile yazılara bordo mavi bantlar yapıştırarak bu duyarsızlığa bir tepki daha gösterdiler. Aslında bu sadece bu insanların değil bütün Trabzonluların tepkisiydi ama elden de bir şey gelmeyince sosyal Medya’da bunu yayarak tepkilerin artmasını sağladı ve daha öncede Trabzonspor’un hakkının çalındığı 2010 – 2011 Sezonuna tepki göstermek için Trabzon’dan İstanbul’a yürüyen Halit Şahin bu konu yada duyarsız kalmayarak Trabzonlular adına bu eylemleri gerçekleştirdi. Güzel bir şey mi eylem, hayır tatbikîde ama biz Trabzonluların önemli noktaların başında gelir Trabzonluluk ve Trabzonsporluluk, şimdi buradan sevgili başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’dan ricamız bu bir hataydı ve dönülmesi için sizlerden ricamız Trabzon yazısının büyütülmesi ve Bordo Mavi olmasıdır.

Haber: Ömer Karakaş  / HaberTS İstanbul Sorumlusu


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER