Ogün Temizkanoğlu'ndan Trabzonspor Açıklaması

Bordo mavili eski futbolcu Ogün Temizkanoğlu açıklamalarda bulundu

Ogün Temizkanoğlu'ndan Trabzonspor Açıklaması

Ogün Temizkanoğlu Trabzonspor’un en büyük yanlışını açıkladı.

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde Tarık Demir moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye katılan Ogün Temizkanoğlu, öğrencilerle bir araya geldi. Futbol kariyerini öğrencilere aktaran Temizkanoğlu, futbol camiasıyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Futbola 6 yaşında başladığını belirten Ogün Temizkanoğlu, “Almanya’da doğdum. Futbolu çok seven bir ailem vardı. Bu benim en büyük avantajım. Onlara buradan teşekkür ediyorum. Başka bir şey olmak ister misin diye sorarlar ya ben yine futbolcu olmak isterdim. Hiçbir zaman hakkını yiyemeyeceğim Fatih hoca vardır. Genç milli takımdan biri sakatlanıyor ve Trabzonspor’a telefon açıyor direkt beni istiyor. Onu mahcup ettiğimi düşünmüyorum. Fatih hoca da 'Hangi işi yaparsanız yapın mutlaka sizden daha iyi olanlar vardır ama mücadeleyi bırakmayın' demişti. Onun için biz de hiçbir zaman bırakmadık. Gerçekten bu işi yapmak istiyorsanız bu işe sarılın. Ben futbol topuyla uyurdum. Gerçekten böyleydim. Herhangi bir mağlubiyette teslim olmayın, galibiyette de ben bu işi başardım demeyin” dedi.

“Trabzonspor kararını vermeliydi”

Süper Lig'deki takımları da değerlendiren eski futbolcu, “İlk yarıda performanslara göre Galatasaray’ın performansında artış var. Devre arasını en iyi değerlendiren Galatasaray oldu. Trabzonspor transfer yapmadı, gençlere güvendi. En büyük yanlışı iki kulvarda yürümeyeceğini anlamalıydı. Lige mi ağırlık verecek kupaya mı verecek karar vermesi gerekiyordu. Fenerbahçe transfer yaptı ama neden neye göre yaptı hiç anlamış değilim. Başakşehir’in belirli bir takımı, sistemi vardı zaten” diye konuştu.

“Gençler oynamadıkça milli takım başarılı olamaz”

Altyapı sorunlarına da değinen Temizkanoğlu, "90’lı yıllarda biz temel atarken çok daha ileriye gidebileceğimizi düşünmüştük. Her turnuvaya bizim bir alt yapı bıraktığımızı düşünüyorduk. Biz Fatih hocayla milli takımda çalışırken tüm kulüplere yazı yazdık. Eğitim parası neyse biz verelim, siz oyuncuyu yetiştirim biz takip edelim dedik. Bir tane dönüş olmadı. O zaman atıldı bu kötü gidişatın temeli. Siz 14 yabancı ortaya koyduğunuz zaman, diğer oyuncuları oynatmıyorsunuz. Çok gençler var, onlar kendi takımımızda oynamadıkları zaman Milli Takım'ın başarılı olması söz konusu değil zaten" ifadelerini kullandı.

Program sonunda ise Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Kurt konuklara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer ustaalioğlu
Ömer ustaalioğlu - 1 yıl Önce

İcraat yok sadece konuşma gidin bir takımı çalıştırın başarılı olun.gelin Trabzonu çalıştırın gurur duyalım.

SIRADAKİ HABER