Onur'un Menajerinden Flaş Açıklamalar

Onur Recep Kıvrak’ın menajeri Engin Kırkpınar dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Onur'un Menajerinden Flaş Açıklamalar

Onur’un yönetim ile alakalı kesinlikle bir söyleminin olmadığını belirten Engin Kırkpınar, Malatyaspor mağlubiyetinin hemen ardından, oyuncunun bir görüşmesinin olduğunu fakat Onur ile alakalı çıkan haberde yazıldığı gibi bir detayın görüşmede gerçekleşmediğini açıkladı.

YAZILANLAR GERÇEK DIŞI
Engin Kırkpınar, görüşme ile alakalı olarak, ”Onur maçtan 1 gün sonra görüşüyor bu arkadaşla. Onur’un kadro dışı kaldıktan sonra kimseyle bir görüşmesi olmadı. Zaten ben ona izin vermem. Maçtan sonra görüşüyorlar. Onur da izah ediyor durumu, ”ben sabaha kadar uyuyamadım. Ben bu durumda çocuğumu alıp dışarı çıkaramıyorum. Üzüntümden kahroluyorum.” Şeklinde bunları konuşuyorlar. Ama bu arkadaş altından bir sürü şey ekliyor. Resmen altını dolduruyor. Onur’un yönetimle alakalı yapmış olduğu yorum hiç yok. Ayrıca maçın hemen ardından yapılan konuşmaya ekleme yapılarak, 3 gün sonra yani kadro dışı kaldıktan sonra servis ediliyor. Kesinlikle Onur’un gazeteci arkadaşla sohbeti benim şuan açıkladığım kadardır ve kadro dışı kararının ardından gerçeklememiştir.” Şeklinde konuştu.

İYİ NİYET GÖSTERİSİNDE BULUNDULAR
Kırkpınar, “Hayrettin abi iyi niyetli olarak, Onur kadro dışı kaldıktan 1 gün sonra oyuncuya 10 günlük izin verdi. Benim görüşmemden bir gün önce olan bu durum kulübün iyi niyettir açıkçası. Böyle bir durumun üzerine Onur’un yönetim hakkında açıklama yapması aklın mantığın alacağı bir durum değildir. Ben Onur’un böyle bir şey yapmadığını anlattım ama Hayrettin abi ısrarla Onur’un böyle dediğine inanmış gibi bana davrandı.“ dedi.

Engin Kırkpınar, ”kulüpte yaptığım görüşmede yanımda Ömer Sağıroğlu ve kulüp menajeri Emrah Tok vardı. Her şeyi konuştuk ve anlattım. Daha sonrasında bunları Hayrettin abiye de anlatabileceğimi söyledim ve Hayrettin beyin odasında da görüşme yaptık. Kesinlikle para ile alakalı bir görüşme aramızda geçmedi.“ şeklinde konuştu.

KESİNLİKLE PARA KONUŞULMADI
Kırkpınar, ”Hayrettin abiye dedim ki, ”abi bu adam 11 yıldır bu kulüpte. Onur’u da tanıyorsunuz. Böyle bir açıklama yapmadı. Sadece duyduğu üzüntüyü belirtmek için çocuğuyla bile dışarı çıkamadığını belirtiyor. " Daha sonra ne para konuştuk ne başka bir şey. Kesinlikle kulüpte maddiyat ile alakalı da bir görüşme gerçekleşmedi.” Dedi.

Kırkpınar,”Onur profesyonel olduğundan beri benimle çalışıyor. Kadro dışı kaldıktan 1 gün sonra ben neden paralarını konuşayım. Daha fesih yok. Gönderilme yok. Akıl var mantık var. Kadro dışı kalan futbolcuyla alakalı 1 gün sonra para konuşmak olur mu yani?” Şeklinde konuştu

MENAJER FUTBOLCU DEĞİL, ABİ KARDEŞ
Kırkpınar, ”Onur’la olan ilişkim futbolcu menajer gibi değil, abi kardeş gibidir. Bir sözleşme mi gerekiyor. Onur’un yapması gereken bir şey mi gerekiyor. Benim ağzımdan çıkacak söze bakılır. Muharrem Usta zamanında da, Muharrem Usta Onur’u aramadı. Beni aradı. “Engin, Onur’dan kaptan olarak feda istiyoruz. ”dedi. Bende “tamam” dedim. Onur’a da dedim ki, ”Onur ben bu kadar feda yapıyorum.” Onur da,”abi sen ne diyorsan o, senin lafının üzerine bir şey söylemem.” Dedi. Biz Trabzonspor için ne gerekiyorsa şuana kadar yaptık. Şuandan sonra da yaparız.” Dedi.

AKSİNİ SÖYLESİNLER LİSANSIMI YIRTARIM
Kırkpınar ,”Biz Trabzonspor’u zarara uğratacak hiçbir şey yapmadık. Feda dediler feda yaptık. Asla kulübü federasyona da vermedik. Ne yapılması gerekiyorsa bu kulüp için yaptık. Kimse diyemez ki, Onur Kıvrak ya da Engin Kırkpınar şöyle bir yanlış yaptı. Bana bir tane yanlışı göstersinler, kulüp yöneticileri, kulüp çalışanları, genel müdüründen tutun, idari menajere kadar. 1 kişi yaptığım eksiği göstersinler. 14 yıllık menajerlik lisansımı namusum üzerine söylüyorum. Yırtarım.” Şeklinde konuştu.

Kırkpınar ,”hatta, bir çok futbolcuyla alakalı olarak kulüp yararına ne gerekiyorsa çıkar gözetmeksizin işler yaptım.” Dedi.

VERİLEN KARARIN GEREKÇESİNİ ANLAMAK İSTİYORUZ
Kırkpınar ,”Onur’un kadro dışı kararıyla alakalı olarak bize gelen bildirimde, “oyuncunun defalarca uyarılmasına rağmen, olumsuz tavrın içerisine girdiği. Kaptanlığın vecibelerini yerine getiremediği” söylendi. Açıkçası bunu biz anlamadık. Eğer kaptanlığı yapamıyorsa kaptanlığını alırsınız. Kadro dışı kararının gerekçesini anlamakta güçlük çekiyoruz. “O gün Emrah Tok’a da dedim. Emrah, siz Onur’u kaç defa çağırdınız da bunu kendisine dediniz?” Onur’u bir kere çağırıp konuşmuşlar mı?” Şeklinde konuştu.

NE DEDİLERSE YAPTIK
Kırkpınar ,”onlar iyi niyetlerini 10 gün izin vererek gösterdiler. Bunun üzerine Onur’un kulüp yöneticileri hakkında böyle açıklama yapması mantıklı değil ki. Onur’un böyle bir açıklaması kesinlikle yok. Onur bana kesinlikle paramızı alalım demedi. Yapılandırmaya gittiler “tamam” dedik. “2 ay sonra” dediler “tamam” dedik. “3 ay sonra” dediler “tamam” dedik. “İndirim yap” dediler “tamam” dedik. Hangisine “hayır” demişiz? Onur ile alakalı, kimse “bu kulüple alakalı kendinden ödün vermedi” desin şerefim namusum üzerine lisansımı yırtacağım.” Dedi.
 
Kırkpınar sözlerini şu şekilde noktaladı;

“Bu adam 11 yıldır burada, her anlamda fedakarlık yapmış. Her şeyini vermiş. Sakat sakat oynamış.  Şike olayında bir duruş sergilemiş. Siz bu adamı göndermek isterseniz bana dersiniz ki, ”biz bu adamı istemiyoruz. Siz devre arasında kulüp bakın. Alacakları ile ilgili konuşalım.” O zaman güzel olurdu. Bana böyle deselerdi teşekkür eder ellerini sıkar kalkardım. Ama böyle olduğunda olay, siz oyuncuyu zayıflatmaya çalışıyorsunuz.

Kaynak: HaberTS.com

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
taraftar
taraftar - 1 yıl Önce

onur kardesimizi yipratmayalim . o degerli bir insan . bir tarafta kafkas , diger tarafta onur Recep kivrak. seviyoruz bu delikanliyi. size surecinde nasil dimdik durdugunu unutmayalim . saygi ile

SIRADAKİ HABER