Penaltısız Lider

Süper Lig'in penaltısız lideri Andreas Cornelius...

TRABZONSPOR 05.03.2022, 10:14 05.03.2022, 11:00
Penaltısız Lider

Süper Lig'de yavaş yavaş sona gelinirken, bu sezonun gol kralının kim olacağı da merak konusu oluyor. Geçen yıllara nazaran bu sezon daha çekişmeli bir gol krallığı yarışı gerçekleşiyor. Lider Trabzonspor'dan ise bu listeye aday olan birçok oyuncu var. Hücum hattında ki herkes gol ve gole katkı sağlama oranı olarak iyi bir istatistiğe sahip. Şu an için Süper Lig'de gol krallığında ise 4 isim zirveyi paylaşıyor. Sezonun geride kalan bölümünde 12 gole ulaşan Trabzonspor'un başarılı forveti Andreas Cornelius, Fatih Karagümrük'ten Aleksandar Pesic, Hatayspor'dan El Kaabi ve Kasımpaşa'dan Umut Bozok.

Türkiye Futbol Federasyo'nun da isim sırasına göre bu isimleri sıralıyor ve bu sıralamada Cornelius ikinci sırada yer alıyor. Bu nedenle şu an gol krallığının zirvesinde yer alan isim Karagümrük'ten Pesic gibi lanse ediliyor. Fakat iş başarıya bakmaya geldiğinde istatistikler, bu 12 gole kimin nasıl ulaştığını ele veriyor...

Süper Lig'in penaltısız gol kralı Andeas Cornelius, şu ana kadar penaltı golü hiç bulunmayan Danimarkalı futbolcu, tüm gollerini oyun içinde gelen atakları değerlendirerek kaydetti. Kendisine en yakın rakip olan Pesic'in ise 1 penaltı golü bulunuyor. Öte yandan bu sezon gole katkı sağlama açısından Cornelius, asist yaparken Pesic ise 2 asiste sahip.

Cornelius'un gol kralı olduğu süreçte Pesic'e göre işi daha da zor çünkü Trabzonspor'un tek forveti Cornelius değil ve kanat oyuncuları da oldukça skorer. Gol krallığı yarışında 9'ar gole sahip Anthony Nwakaeme ve Edin Visca da kendine yer buluyor. Trabzonspor'da isimler tükenmiyor ve 8 gole sahip olan Bakasetas da listede yer alıyor.

haber: Ezgi Alp

Yorumlar (0)