Saffet Sancaklı'dan Yıllar Sonra Trabzonspor İtirafı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'dan dikkat çeken Trabzonspor açıklamaları geldi

TRABZONSPOR 03.06.2022, 22:22
Saffet Sancaklı'dan Yıllar Sonra Trabzonspor İtirafı

Trabzonspor'un şampiyonluğunu tebrik eden Sancaklı, "Sezon başladı, 5-10 hafta geçti. Türkiye'nin büyük bölümü 'Trabzon bu sezon şampiyon olur.' dedi. Sahaya baktığın zaman Trabzonspor daha organize, daha istekli. 38 yıl şampiyon olmamış. 7'den 77'ye futbolu kovalayan bir şehir. Öyle bir atmosferle birlik oldular. 'Sadece futbolcular yaptı.' dersek haksızlık olur. Trabzonspor bunu iyi yaptı ve şampiyon oldu. Bir ara 20'şer puan falan fark vardı." diye konuştu.

Kendisinin de futbolculuk kariyerinde Trabzonspor'a transfer olmanın eşiğinden döndüğünü anlatan Sancaklı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mehmet Ali Yılmaz kulüp başkanı, Sadri Şener ikinci başkan, Şenol Güneş de teknik direktör. Yanılmıyorsam 1990, 1991 yılları. Çağırdılar beni ve Mehmet Ali Bey ile ofisinde görüştüm. Para konusunda anlaştık, el sıkıştık. 'Yarın gel imza atalım.' dediler. İlk gün Mehmet Ali Bey'in odasında karşılandım, ertesi gün Sadri Bey 'Gelsene bir çay içelim' dedi. Orada ters bir durum olduğunu anladım. Trabzonspor'un caydığını anladım, sonradan da olmadı. Yıllar geçti, 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndayız. Orada sohbet açıldı, birisi 'Kaptan 3 büyüklerde oynadın, Trabzon'da niye oynamadın?' dedi. Şenol Güneş'e 'Niye almadınız hocam?' dedim. O da 'Ben bir şeyi itiraf edeyim. Bir gazeteci, (Saffet Sancaklı'nın kalbinde problem var, onu almayın.) dedi. Biz de vazgeçtik. Kırılma diye sana da bir şey söyleyemedik.' açıklamasını yaptı."

"Türkiye'de de rezerv ligin uygulanmasından yanayım"

Saffet Sancaklı, Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) yaşanan sıkıntılarla ilgili soruya, "Bunları konuşmak, tartışmak lazım. Kompleks yapmamak lazım. BAL ile ilgili ciddi sıkıntılar var. İnşallah oturup bunlarla ilgili çalışmalara devam edeceğiz." yanıtını verdi.

Rezerv ligleri Avrupa'da çok seyrettiğini aktaran Sancaklı, "Avrupa'da uygulandığı şekliyle Türkiye'de de uygulanmasından yanayım. Çok ciddi faydası var. Başlamıştı, kaldırdılar. 'Niye kaldırdınız?' diye soruyorum, 'Masraf oluyor.' diyorlar. Senede oraya 10 lira masraf yapacak ama iki tane oyuncu çıkacak oradan milyonlar kazanacak. Hem de Türk futbolu kazanacak. Masrafları bahane ederek ligi iptal ettiler." şeklinde konuştu.

Sancaklı, yayın ihalesiyle ilgili soru üzerine de, "Kulüp başkanlarıyla istişare ediyorum. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 2017 yılında 590 milyon dolardı, şimdiki teklif 130 milyon dolara geliyor şu anki kur itibarıyla. Bu çok küçük bir para. O paradan Anadolu takımına 5-6 milyon dolar düşmez. Ne yapacak 6 milyon dolarla. O zaman Türkiye liginin kalitesini yeniden artıracağız. 600-700 milyon, 1 milyar dolara getireceğiz hep beraber ki kulüpler de rahatlasın. Ancak hep beraber kaosa sürükleniyoruz. Adam istediği gibi dekoder satamıyor. Korsan yayınlar var. Türkiye ligini hiçbir yere satamıyor, kalitesi düştü. Ticari olarak bakıyor o da." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (4)
Lazali 1 ay önce
Tamam da bu yayinci kurulus zamaninda 590 milyon dolara imza attiysa bu tutar kafasina esti diye degistirilmez. Eger ödeyemiyorsa iflasini verir ve ihale yeniden yapilir. Türk futbolunun kalitesinin düsmesinde en büyük pay sahibi olanlar naklen yayin ücretitinin devamli bir sekilde düsmesine onay veren herkestir.
61 1 ay önce
Bal gibi değiştirir fiyatı.. Büyük kontratlarda alt maddeler vardır. Savaş, ekonomik çöküş, cds gibi durumlarda yatırımcı tekrar sözleşme yapabilir.. Bizim ülkemiz BATIK bir ülke.. Uluslararası guvenirlik puanı 800 e yaklaştı. Ekonomisi en kötü ülke denilen Venezuela bile 400 puanda yani her yatırımcı istediği gibi sözleşme bozar çünkü güvenilmez ülke kategorisindeyiz
Teresa 1 ay önce
Bu tam bir menfeatci havali kendini beğenmiş bu ve bunun gibikere hangi zihniyet oy verir ki..Onun gibi zihniyet toplum yukarıdan bakan .
Şener 1 ay önce
O sözüne ettiği gazeteci muhtemelen Karadeniz gazetesi yazarı çünkü bunlar hep köstek olmuştur