Şenol Güneş'ten Trabzonspor Açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Malmö maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Şenol Güneş'ten Trabzonspor Açıklaması

Şenol Güneş'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Şenol Güneş: Sahamızda kazanarak turu geçmek istiyoruz. Elimizde bir kadro var. Bütün oyuncularımız kazanmak için sahaya çıkacak.

Herkes zirvede olmak ister, önemli olan oraya tutunup başka zirvelere taşımak. Bu sene maalesef Avrupa'da 3 mağlubiyetimiz var. En çok beni üzmüştür. Kaybedilmemesi gereken takımlara kaybettik.

Yeni hedefler çizmek zorundayız. Geçen sene Şampiyonlar Ligi'ndeydik. Bu sene maalesef Avrupa Ligi'ndeyiz. Turu geçersek yeni hedeflere bakacağız. Geçen sene de Avrupa'da oynarken ligde kayıplar yaşadık, bu sene de yaşadık.

Avrupa'da olduğunuz zaman bu ülkeyi temsilen en iyi skorları alıp en iyi şekilde temsil etmek gerekiyor. Beşiktaş'ın bunu en iyi şekilde yaptığını düşünüyorum. Bunun içinde olduğum için gururluyum ama bu 3 mağlubiyeti de içime sindiremiyorum.

Eleştirilere daha iyi çalışarak cevap vermek gerekiyor. Para, şöhret bunlar geçici. Kalıcı olan karakteriniz ve davranışınızla sonuçları bütünleştirip paylaşabilmektir.

Galatasaray da son anda UEFA'ya kalamayabilirdi. Daha önce alacağı sonuça üst tura da çıkabilirdi. Avrupa'da birçok takım UEFA'ya katılabilmek için coşkuyla çalışıyor. Oyuncuları sunabilmek için Avrupa önemli. Yarın kazanalım kim çıkarsa çıksın oynarız, tecrübeliyiz.

Rakibimiz bize göre daha rahat. Biz ise bir gün maç oynuyoruz, etkisi bitmeden başka maça çıkıyoruz. Zaman zaman bizim yarınki maçın konuşulmadığı yerler var. UEFA Avrupa Ligi normalleşiyor.

Sert, agresif ve zor bir maç olacak. Bu zorlukları aşmamız gerektiğini biliyorum.

Biz biraz iyi netice alınca Avrupa'nın en iyi takımı, biraz kötü netice alınca en kötü takımı oluyoruz. Bizim bütçemize yakın parayla transfer yapıp Avrupa Ligi'ne kalan takımlar var.

Bir futbolcu iyi bir yere gelip tökezleyince 'zaten şımardı' diyoruz. Genellemeyi çok yapıyoruz.

Lig ise bir maraton. Kötü maçlar kaybettik. Yarış devam ediyor, daha yarısına gelmedik. Trabzonspor maçından önce bu maça odaklanmalıyız. Gruptaki son maç.

Bu maç çok önemli bu maçın önüna başka maç koymak istemiyorum. Suçlama olarak almayın ama biz hep perşembe pazar oynuyoruz. Pazartesi de olabilir yani neden olmasın. Onu da söylemiş olayım bu arada.

Güven Yalçın sezon başladığında bizimle değildi. Atiba da öyle. Negredo, Mustafa, Larin vardı. Babel alternatifi vardı. Şu an Güven'den fazla orta saha, savunmada ihtiyacım var. Negredo gitti, listeye yazmamız boşuna oldu.

Ligde oynasın şans bulunca oyuncu o zaman. Oyuncu gidecekmiş e gidecek diye oynamayacak mı? Niye para veriyoruz o zaman. Kimin gideceğini bilmiyoruz ki. Gitmez dediğiniz gidiyor bazen. Elimizdeki oyuncu iyi niyetli çalıştığında görev alacaktır.

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER