Sıra Avrupa'da!

“Şampiyonluk bir sonuç, Avrupa’da yarışır hale gelmek için daha büyük organizasyona ihtiyaç var. Transfer, kamp dahil hepsinin hazırlığını yaptık”

TRABZONSPOR 13.05.2022, 08:22 13.05.2022, 10:57
Sıra Avrupa'da!

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, TSYD Trabzon Şubesi'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Avcı, şampiyonluk sürecinde yaşananlar, bugüne kadar neler yaptıkları ve gelecekle ilgili planlarını anlattı: "Müzeyi gezerken geldiğimde 'bu tarihte olmak istiyorum' demiştim. Çok uzun sürmeden Allah nasip etti. Geldiğim gün Özkan hoca beni aradı, hoca beni 2 kere istemişti teknik direktör olarak. Ahmet Suat Özyazıcı'yla daha önce tanışmıştık. Böyle bir kulübün tarihinde yer almak çok güzel bir duygu."

DOĞRU ANALİZ+TRANSFER

"Trabzonspor ile anlaşırken taktik ve teknik analiz yaptım. Takımın güçlü ve güçsüz yanlarını başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetime sundum. Sonrasında transferler gerçekleşti. Savunmayı güçlendirmek için önemli çalışmalar yaptık. Oyuncu grubu buna iyi cevap verdi. Adım adım yukarı çıkan bir Trabzonspor oluştu... Bu ligi tanıyan ve başarı için nelere ihtiyaç olduğunu bilen biriyim. Takımların ve kamp programlarının belli olmadığı bir süreçte biz 3 ay kala tüm programlarımızı yapmıştık.

ORGANİZASYON FARKI

"Oyuna iyi başlamak, ligin büyük bölümünde rakiplerini fazla yaklaştırmadan bazen savunma, bazen hücum, bazen set yaprak Trabzonspor'un bugün çok mekanizmalarında değişiklikler yaptık sakatlıklar nedeniyle. 8 tane sol bek kullanmak zorunda kaldık. Merkez orta sahadaki oyuncu Marek'i 2,5 ay kaybettik. Organizasyon oyun kalitesi düşük olsa da bizi ayakta tuttu..." Abdullah Avcı, bundan sonrası için de başarıyı sürdürülebilir kılmak ve uluslararası boyuta taşımak adına çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

NOKTA DOKUNUŞLAR OLACAK

"Şampiyonluk sonuç ama şampiyonluk sonrası uluslararası başarı için daha büyük organizasyona ihtiyaç var. Kadroya doğru dokunuşlar yapıp oyunumuzu daha iyi hale getirip daha iyi sonuçlar almak istiyoruz. Bu sene kimseyi yaklaştırmadık ama seneye böyle olacağının garantisi yok. Daha birbirine sık yarışlar olabilir. Kamp ne zaman başlayacak, transferde nerelere dokunacağız. Hepsinin hazırlıkları yapıldı..." Avcı son haftalarda düşüş yaşadıklarına katılmadığını da belirterek, "Hiçbir takım sürekli kazanamaz" dedi.

Pilot takım ve altyapıdan A takımda olanların dışındaki gençleri nasıl yarıştırabiliriz diye 2-3 aydır çalışmasını yapıyoruz. İhsan hocayla her gün konuşuyoruz. İsimle üzerinde çalışılıyor. Bugünlerde neticesi ortaya çıkacaktır.

SAHANIN DIŞINA ÇIKMAYACAĞIM

Sahanın dışına bugüne kadar çıkmadım, çıkmayacağım. Sevgi ve saygının olduğu, demeçlerini bu şekilde vermeye devam eden, bazen canım yansa da bu duruşuma devam edeceğim. Aksi futbola zarar veriyor. Oyunlar 24 saat sonra bitiyor. Çocuklara topluma doğru örnek olmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (1)
Mert 2 hafta önce
Abdulkadir,Uğurcan,Berat,Koita,Bakesatas kesinlilöe satilmali ve yerlerine Şampiyonlar Ligi için daha kaliteli isimler transfer edilmeli