Sıra PFDK'ya Geldi

Trabzonspor taraftarı: Aleyhimize bariz hatalar yapan MHK gitti. Hemen her maç sonrası bize ceza kesen PFDK’nın da gitmesi yakındır. Biz sadece adalet istiyoruz.

Sıra PFDK'ya Geldi

Başakşehir maçında hakem Halit Umut Meler ve VAR hakemi Fırat Aydınus'un kurbanı olan Trabzonspor'a bir büyük darbe de PFDK'dan gelmişti. 45 bin bordo-mavili taraftarın; hakem katliamına rağmen sahaya tek bir yabancı madde atmadığı, küfür etmediği, koreografilerle futbolseverlerin gözlerinin pasını sildiği 12. Adam'a 'dur' denilmişti. Tarihte eşi benzeri olmayan bir şekilde 27 bini aşkın taraftarın stada girişi engellenmişti. Daha önce Yeni Malatya, Alanya ve Beşiktaş deplasmanlarında da bordo-mavili taraftarlar aynı şekilde cezalandırılmıştı. Ayrıca iç sahada Rize mücadelesi sonrası da tribünlerin büyük bölümüne 'bloke' cezası gelmişti. Toplamda da 31 bini aşkın taraftara ceza gelmesi tepki çekti. Bordo-mavili taraftarlar "Takımıza destek olmamız engelleniyor. Böyle adalet olmaz. Bizi mağdur ediyorlar. Art niyetli insanlar futbolu kullanıyor. MHK bariz hataları sonrası gitti, PFDK'nın da gitmesi yakındır" ifadelerini kullandılar.

YOK ARTIK!
Bu sene birçok kez ceza alan Trabzonspor'a bir şok daha... Bordo-mavili kulüp, Alanyaspor maçında "çirkin ve kötü tezahüratı" ve "saha olayları" nedeniyle bir kez daha PFDK'ya sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER