Süper Lig Ekibinin Hakem İsyanı

Aytemiz Alanyaspor Futbol Şube Sorumlusu Metin Fahri Özçelik, “Göztepe maçında Fırat Aydınus'un, VAR hakemleri ile birlikte verdiği kararlar aldığımız mağlubiyette başrol oynamıştır. Haksızlıklara karşı sessiz kalmayacağımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi.

Süper Lig Ekibinin Hakem İsyanı

Futbol Şube Sorumlusu Metin Fahri Özçelik, Süper Lig'in 21. haftasında deplasmanda oynanan Göztepe maçında hakem Fırat Aydınus'un verdiği kararların, mağlubiyetlerinde başrol oynadığını söyledi. 

 “Lütfen büyük, küçük her takım için adil kararlar verin” 
Yaşanan olayın oldukça üzüntü verici olduğunu ifade eden Özçelik, ”Bu tecrübedeki bir hakemin tüm takdir haklarını pozisyonlar çok net olmasına rağmen rakipten yana kullanması oldukça düşündürücü ve üzüntü vericidir. Geçtiğimiz sezon oynanan Konyaspor maçında 3 net penaltımızı vermeyen de aynı hakemdir. Nedense bu sezon birçok VAR hakemi ve maçlarımızı yöneten hakemler tüm takdir haklarını rakiplerden yana kullanmaktadır. Aytemiz Alanyaspor olarak biz de Trabzonspor gibi haksız ve haram tek 1 puan istemiyoruz. Hakem kararlarında standart istiyoruz. Önümüzdeki zorlu bir Trabzonspor maçı var. Ev sahibi takımın başkanının söylemlerinde belirttiği gibi herkes için adalet istiyoruz. Buradan Merkez Hakem Kurulu'na da seslenmek istiyoruz. Türk hakemliğinin kurtuluşu, VAR hakemleri ve hakemlerin standart kararlar alması ve adil yönetimden geçiyor. Lütfen büyük, küçük her takım için adil kararlar verin. Haksızlıklara karşı sessiz kalmayacağımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz" diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ö.u.
ö.u. - 6 ay Önce

arkadaşlar bu mhk vede tüpçü işbirliğiyle gs. şampiyon yapacaklar ben şimdiden söyleyeyim hakem bozuntusu evde seyretmiş pozisyon penaltıymış. ne zırvalıyon önce üzerindeki gs formasını çıkar adamsan istifanı verirsin gerisi yalan zaten.. uydurma hep..

SIRADAKİ HABER