Takımı Çok Benimsedi

Trabzonspor'un Polonyalı futbolcusu kısa zamanda takımı benimsedi

TRABZONSPOR 08.03.2022, 11:25 08.03.2022, 12:30
Takımı Çok Benimsedi

Trabzonspor'a devre arasından transfer olan Tymoteusz Puchacz, kısa sürede takımı ve şehri benimsedi. Union Berlin'den kiralık olarak Bordo Mavili ekibe dahil olan genç futbolcu Trabzonspor taraftarları ve şehirle çok güzel bir iletişim kurdu. Takımda olmaktan çok mutlu olduğunu her fırsatta dile getiren Puchacz, şehir içinde kendi ülkesinden gelen arkadaşları ile gezilere çıkıyor. Türk üsulü çay içiyor, Türkçe öğrenmeye gayret ediyor. Kiralık olmasına rağmen şehirle bağ kurmaya çalışan 23 yaşında ki futbolcunun bu davranışları da taraftarlardan övgü alıyor. Polonyalı savunma oyuncusu maç içerisinde ki savruk oynu nedeniyle eleştiriler de alıyor olmasına rağmen, eleştirileri de olgunlukla karşılayarak kendini geliştirmek istediğini her fırsatta dile getiriyor.

Fenerbahçe maçından sonra İstanbul'da kalan futbolcu, İstanbul'da taksi ile yolculuk yaptığı esnada gördüğü bir Trabzonspor bayrağını paylaşarak "Bize Her Yer Trabzon" notunu düştü.

Puchacz ile ilgili teknik direktör Abdullah Avcı'nın ve Trabzonspor yönetiminin kararı ne olacağı henüz netlik kazanmasa da, kendini şehre oldukça sevdiren futbolcu ile ilgili taraftarlar "Henüz genç bir oyuncu çok iyi bir yedek olabilir gelişecektir. Kendisi de kalmak isterse o bizi bizde onu çok sevdik" yorumları yapmaya başladı.

Başarılı futbolcu, Polonyo Milli Takımı Aday Kadrosu'na da davet edildi.

Yorumlar (6)
Muhammet özen 4 ay önce
İyi ki bu adamı kiralık almışız, 3 maç fena değildi son 3 maçtır takımı sabote ediyor, geçen hafta en iyi oyuncumuz bunun yüzünden sakatlandı, son zamanlarda çok ürkek oynuyor, fenoş maçında lüzumsuz faul yaptı, gerçi faulle alakası yokta, gitti defansda seyir etti, bundan sonra orda yusuf oynamalı ve kuassiye yer açılmalı
Ben 4 ay önce
İsmail oynasa daha iyi, fenerden yedigimiz golde faulu yapan, Kayseri den yedigimiz 3 golde ortayı yaptıran, Hugo nun sakatlandığı pozisyon da topu kaptıran o.
TS 61 4 ay önce
Çok savruk bencil ispat peşinde gol peşinde her hatası gol oldu veya futbolcu sakatlandı rakip td çözdüğü zaman bunu süreklii bindirme yapıyor rakip, peres den gelen yok çünkü ya kademede veya savunmada, sezon sonuna idare eder ama ts da kalması kolay değil.
Feridun Yargıç 4 ay önce
Sol bek Marlon'a hasret kaldık ama..
Yılmaz 4 ay önce
Takımın en kötüsü trondsen bike ondan iyidir
ben ve kendim 4 ay önce
vasat bile değil malesef