Tekelioğlu'ndan Avcı'ya Abdülkadir Ömür Tepkisi

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu, Şenol Güneş, Stefan Kuntz ve Abdullah Avcı ile ilgili eleştirilerde bulundu.

TRABZONSPOR 29.09.2021, 14:38
Tekelioğlu'ndan Avcı'ya Abdülkadir Ömür Tepkisi

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu, futbol gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Tekeliğlu, Stefan Kuntz'un Türkiye Milli Takımı Teknik Direktörü olmasına tepki gösterdi. Tekelioğlu, Şenol Güneş için flaş ifadeler kullanırken bordo-mavililerin şampiyonluk şansı hakkında da konuştu. 

Radyospor'da yayınlanan Sporun Merkezi programında Emrah Karalinç'in canlı yayında sorularını yanıtlayan Sadi Tekelioğlu'nun açıklamaları şu şekilde: 

"Şenol Güneş'i yok etmeye çalıştılar"

A Milli Takım'da Şenol Güneş döneminin bitmesi ve Alman çalıştırıcı Stefan Kuntz'un göreve gelmesi hakkında Sadi Tekelioğlu, "Şenol Güneş bu ülkenin yetiştirdiği değerli teknik adamlardan biridir. Takımı Avrupa Şampiyonası'na götüren odur. Son dönemlerde başarısız olmuştur. Doğru. Ama Şenol Güneş gibi birileri eleştirmeye değil, yok etmeye çalıştı. Daha önce de kimisi saçına taktı, kimisi kravatına. Ben Şenol Güneş'e haksızlık yapıldığını düşünüyorum" ifadesini kullandı. 

"Kuntz'un getirilmesi Türk antrenörlerine hakaret"
Stefan Kuntz hakkında ise Sadi Tekelioğlu, "TFF bir seçim yaptı. Ben Stefan Kuntz'un göreve getirilmesini doğru bulmuyorum. Türkiye'de milli takım seviyesinde çalışabilecek kapasitede yerli teknik adamlar varken Kuntz'un gelmesi bence Türk antrenörlerine karşı hakarettir. Kuntz kadar kariyeri olan teknik adamlar var. Doğru bir tercih olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu. 

"Abdullah Avcı, Abdülkadir Ömür'ü seyircinin önüne attı"

Öte yandan Sadi Tekelioğlu Trabzonspor'un şampiyonluk şansı için ise "Kadro ona göre kuruldu. Bu takım şampiyonluk istiyor. Fakat; maç içindeki dirençli oyunu ve şampiyon takıma yakışır görüntüyü maçın ve hatta sezonun geneline yaymak zorunda. Trabzonspor, Abdulkadir Ömür gibi değerlerine de sahip çıkmalı. Kariyerine etki ettim diye söylemiyorum. Abdullah Avcı, onu ilk yarının bitimine 10 dakika kala oyundan alarak seyircinin önüne attı. Yerine oyuna giren oyuncu, 10 dakikada çok ciddi etki mi yaptı? Ben Avcı'nın Ömür konusundaki değişikliğini yadırgadım" dedi. 

Yorumlar (22)
Erdinç Uzuner 2 ay önce
Hocam keşke Ömür'e gol atmayı,asist yapmayı,hızlanmayı,hava topunu,şut atmayı,ikili mücadeleyi öğretseydin.Adama al ver ver al öğretmişsim.Dibe doğru gidiyor maalesef.
Kemal 2 ay önce
Sadi hoca bırak laga lugayı oyuna müdahale etmek için illaki devre arasını beklemeliyiz adam kötü hatta İsmail de kötüydü bunları çıkarınca takım bi reaksiyon gösterdi peki 2 0 Ken apdüş oyunda olsa o moral bozukluğuyla bi top daha kaptırıp 3.golü yesek ne olurdu bu sefer de hocaya bu adamı niye oyunda tuttun diye söylenecektiniz ve diyecektiniz ki apdüş kötü ona rağmen oyunda tutup seyircinin önüne attı derdiniz az adam olun biraz hocaya destek olun helal olsun yaptığı değişiklik maçı çevirdi deyin hocanın arkasında durun karşısında değil
tuncay şişman 2 ay önce
sen varsa sen kendini hoca sanan fukara ne başarın varda midenden konuşuyorsun abdülkadir gibi kazmaları başımıza saran sen değilmişsin gibi ula bir fatih tekke bir gökdeniz sen başka kimi yetiştirdin sırf trabzonlu diye yüzlerce kazmayı başımıza sardın cehennemliksin valla bende sana şunu soruyorum acaba bu yeteneksizlere lisans çıkarmak için ne aldın adansam cevap ver de görelim
b.esmer 2 ay önce
sadi tekelioğlu da ara görüş belirtmeye pek meraklı. giray bulak gibi.. değişik insanlar...!
MerNoire28 2 ay önce
Umarım ikinci.barış memiş olmaz.hızla oraya doğru gidiyor. ilk günden beri bir arpa boyu yol alamadı..
Rami 2 ay önce
Sana A takımında hocalık düşmez hoca boşuna uğraşma
Kadir sarıibrahimoğlu 2 ay önce
Düşün artık Trabzonspor un yakasından....
Şeref palaz 2 ay önce
Boş boş konuşma sadi sen kendi işine bak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın