Tekelioğlu'ndan Eleştiri

Trabzonspor’un Eski Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanacak mücadele öncesinde çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Sivasspor maçında bordo-mavililerin 10 yabancı oyuncuyla sahaya çıkmasını eleştiren Tekelioğlu, “İstiklal Marşı söyleyecek oyuncuların olmamasını eleştiriyorken biz de bu duruma düştük” dedi. Ayrıca Tekelioğlu, Trabzonspor'un da rakipleri gibi yanlış yola girdiğini dile getirdi.

Tekelioğlu'ndan Eleştiri

Trabzonspor’un geçen sezondan beri yakaladığı bir ivme var. Ünal Hoca ile bu durum devam etti. Hüseyin Hoca ile de daha iyi bir duruma geldi. Trabzonspor, bana göre şu an ligin en iyi top oynayan ekiplerinden biri, belki de birinci sırada olanı. Son haftalarda aldığı sonuçlar, girdiği pozisyonlarda bunun en önemli belirtisi. Şu an da Trabzonspor iyi gidiyor. Hüseyin Hoca da iyi giden bir takımın başarılı bir teknik direktörü olarak yoluna devam ediyor.

Sadi Tekelioğlu: “1-2 ay önce eleştiriyorduk, biz de aynı duruma düştük”

Tabi zaten şu anki şartlarda her şey bizim açımızdan olumlu, takım iyi futbol oynuyor, ligin lideri, Trabzonspor şampiyonluğun en önemli adaylarından biri bunlar hep olumlu durumlar. Ama en olumsuz tarafı ya da bizi en çok üzen tarafı da Sivasspor karşılaşmasına 10 tane yabancı oyuncuyla çıkılması. Daha 1-2 ay öncesine kadar biz diğer takımları, ‘Sahaya çıkan bütün oyuncuları yabancı, İstiklal Marşını söyleyecek oyuncuları yok’ diye eleştiriyorken biz de bu duruma düştük. Ancak; bizim Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe’den bir farkımız var. 1983’ten beri yani 37 senedir şampiyon olamadık. Şampiyonluğa açlığımız var. Dolayısıyla Trabzonspor’un bu durumu daha masum gözükebilir.

Sadi Tekelioğlu: ”Trabzonspor da yanlış yola girdi”

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın yaşadıklarını duyuyoruz. Ekonomik olarak sıkıntıları var. Bu takımların ekonomik sıkıntılarının büyük birçoğunu yabancı oyuncular ya da yabancı oyuncuların transferleri oluşturuyor. Başka bir şey değil. Kulüp personel işe alıp, çıkartmasıyla ya da olağanüstü bir yemek organizasyonu düzenlemesiyle bu ekonomik problemlerden kurtulamaz. Dolayısıyla bu durumdan önce TFF’nin sonrasında bütün takımların en kısa sürede vazgeçeceğine inanıyorum. Bu yanlış bir yol ama maalesef biz de bu yola girdik. Bu yolun sonunda inşallah Trabzonspor, bu yabancı oyuncu oynatmasının karşılığını alır. Eğer alınmazsa çok sıkıntı yaşarız.

Beşiktaş maçı için neler düşünüyor?

Beşiktaş maçı bana göre sezonun en zor maçı. Beşiktaş’ın ya tamam ya da devam maçı diyebileceği bir müsabaka. Geçen hafta kaybettiği bir maçtan sonra Beşiktaş için bu maç ne kadar zor ise Trabzon için de o derece zor. Çok iyi bir müsabaka olacağını düşünüyorum. Beşiktaş savunma güvenliği olan bir takım değil, Trabzonspor’un ise hücum zenginliği çok fazla. Çok güzel bir maç bizi bekliyor. Trabzonspor kazanırsa büyük bir yol kat etmiş olur. Kaybeder ise ligdeki bütün şampiyonluk yarışı veren takımlar için bir avantaj olur. Fenerbahçe de bu hafta Galatasaray’ı yenerse bu yarışın için olma ihtimali yüksek. Ancak; ben Beşiktaş-Trabzon maçında beraberlik bile olsa Trabzon için kötü bir sonuç olmayacağını düşünüyorum.

Radyospor

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türker
Türker - 6 ay Önce

Anca destek değil kostek olursunuz zaten.Sanki 10 tane uğurcan,10 tane Abdulkadir olur varda biz oynamiyoruz.Joao Pereira denen adam en trabzonsporluyum diyen yerli topçudan daha trabzonsporlu.Ozellikle mustafa akbaş ve zeki yavru ya bakıyorum,resmen düşman olmuşlar takıma.Bunlar nasi trabzonlu nasi burdan ekmek yediler anlamak çok zor...

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Arkadaş başarıya doğru yürürken neden milletin aklına çomak sokuyorsunuz. Bitsin sezon eleştirini yap, sizin etkinizde kalıp kadroya yerli oyuncu sokalım diye hocanın kafası karışırsa, başarısız olursak mutlu mu olacaksınız. Biz bütün stad olarak söylüyoruz İstiklal Marşı'nı.

Alper
Alper - 6 ay Önce

Şampiyonluğu bu gibi zihniyetler engelliyor iste .neymiş istiklal marşı okuyacak kimse yokmuş zaten bütün stad okuyor ekran başında biz okuyoruz ne gerek var takimi germeye

Bayram Yılmaz
Bayram Yılmaz - 6 ay Önce

Korkmadan erkek gibi hücum oynarsak Allahını izniyle yeneriz.
Ama doğanla Yusuf la oynar korkarak oynarsak seyirci avantajıyla yeniliriz.

Cevdet
Cevdet - 6 ay Önce

Hocam, Ömür sakat, Parmak berbat, Da Costa Türkmen den çok iyi bu durumda yerli yabancı düşünemeyiz. Seneye Serkan ve Abdurrahim girebilir kadroya..

Oflu
Oflu - 6 ay Önce

Eleştireceğinize iyi yerli oyuncular yetiştirip takıma gönderin. Trabzonsporda oynatmıyorum diyen mi var?

23Elazığ23
23Elazığ23 - 6 ay Önce

Arkadaş 1983 ten beri şampiyon olamıyoruz diyorsunuz ama, unutma ki 2010-2011 sezonu gerçek şampiyonu TRABZONSPOR dur nokta.

SIRADAKİ HABER