Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Suskunluğunu Bozdu

Yaşanan çirkin olayların ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti açıklama yaptı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Suskunluğunu Bozdu

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman'ın görevinden ayrılmasının ardından televizyon kanallarında Trabzon yerel medyasının suçlanmasına tepkiler sürüyor.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, konu ile ilgili sert bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Son bir aydır özellikle yaygın televizyon kanallarında, önceleri ‘Trabzon’un çok güçlü bir yerel medyası’ var sözleriyle başlayan arkasından ‘Yerel medya Trabzonspor’a zarar veriyor’ yorumları ile devam eden son derece manidar söylemler Ünal Karaman’ın ayrılmasından sonra da ‘yerel medya eleştirdi Karaman ayrıldı’ gibi ciddiyetten uzak tamamen hedef yapma mesajları ile devam etmektedir.
Şu asla unutulmamalıdır! 
1996 yılında Trabzonspor şampiyonluğa giderken önünü kesenlerle, 2005 yılında İstanbul’da Cem Papila’nın Trabzonspor’u doğrarken ses çıkarmayanlar, 2010-2011 yılında yerel basının ölümüne ortaya koyduğu şike mücadelesini görmezden gelenlerle bugün televizyon ekranlarında yorum yaparken geçmişte giydikleri formaların rengini ekrana yansıtmaktadırlar.
Trabzon yerel basını Trabzonspor’un kuruluşundan beri bordo-mavili renklere toz konduranlara karşı savaşım vermiş ve bundan da ciddi başarılara imza atmıştır. Trabzon yerel basını Trabzonspor’suz, Trabzonspor da yerel basınsız olamaz. 
Hem yerel basını hem de spor yazarlarımızı hedef yapmaya çalışanları buradan kınıyor ve Trabzon basını tek yürek Trabzonspor’umuzun yanındadır diyoruz.

Trabzon Gazeteciler Yönetim Kurulu."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim  Şener
Nedim Şener - 8 ay Önce

Cemiyetin ileri gelenleri Trabzonspor un her yıl en az 15 puanını göz göre göre çaldılar ama sadece Büyüklerimiz istanbul da iş yaptıkları için TFF deki temsilcilerimiz haklarımızı hiç savunmadi birtek ibrahim usta savundu onunda sonunu biliyorsunuz 2010 2011 sezonu da fetoya bağladılar haciosmanda kupayı ben alırım rüzgârıyla geldi hiç bir şey olmadı borçlar katlandı muharrem usta geldi borç ayyuka çıktı sonuç yerel medya daki muhabirleri soru sorarken sonunu hesap edemedi herseye kayıp

zekeriya
zekeriya - 8 ay Önce

Keske bizi, yerel basinda yazan cizenler hep dediginiz gibi olsa ama asla degiller ve baya zarar veriyorlar. Ister kabul edin ister etmeyin. Cok büyük bir degeri yine kayip etik ayni bir zamanlar Senol hocayi kayip ettigimiz gibi. Sorumlularini Allah a havale ediyorum.

zekeriya
zekeriya - 8 ay Önce

Keske bizi, yerel basinda yazan cizenler hep dediginiz gibi olsa ama asla degiller ve baya zarar veriyorlar. Ister kabul edin ister etmeyin. Cok büyük bir degeri yine kayip etik ayni bir zamanlar Senol hocayi kayip ettigimiz gibi. Sorumlularini Allah a havale ediyorum.

oa
oa - 8 ay Önce

başkan çıksın ve açıklasın.. ünal karaman neden gitti veya gönderildi mi ?? şayet gönderildiyse kimin egosunu tatmin etmek için gönderildi ?? yerel ve ulusal basın neden bu kadar sessiz kaldı ?? eski başkanları ünal'ın arkasından konuşturan kim?? cevaplanması gereken yüzlerce soru sorabilirim.. fakat şunu çok iyi biliyorum ki hiç birini cevaplayamazsınız.. yazık.. trabzonspor'um kimlerin eline kalmış..

A.SAĞLAM
A.SAĞLAM - 8 ay Önce

savunmaları bile anlamsız ve gereksiz.ulusal medya bazı yerel medya kanalları diyor genelini almıyor.
bizler o bazı yerel medya kapsamına girenleri çok iyi biliyoruz.Ünal hocaya maç biter bitmez taraftarın tepkisi var diyen gazeteci müsveddesine Ünal hocanın verdiği cevap yeterlidir sanırım....
ne olursa olsun haklı kim olursa olsun yapılan usul olarak yanlıştır.ayrıca Trabzonluluk esas alınıyorsa neden taraftarın ne istediğinin önemi olmuyor da yönetim de bulunan arkadaşların keyfi-yatı önemli oluyor.

SIRADAKİ HABER