Trabzonspor'a Başakşehir Faturası!

Trabzonspor’un Başakşehir ile karşı karşıya geldiği maçta çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle taraftarlara ve iki yöneticiye ceza geldi.

Trabzonspor'a Başakşehir Faturası!

TFF’den yapılan açıklamada Süper Lig’de Trabzonspor’un Başakşehir ike karşı karşıya geldiği maçta çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle, ''TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 20.01.2019 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-MEDIPOL BAŞAKŞEHİR FK Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KUZEY KALE ARKASI ALT H, I, J, K, L, KUZEY KALE ARKASI ÜST B, C, D, E, DOĞU ALT H, I, J, K ,L, DOĞU ÜST B, C, D, E, F, GÜNEY KALE ARKASI ALT I, J, K, L, GÜNEY KALE ARKASI ÜST AKTİFBANK B, C, D, E, F blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi’ dendi.

Ayrıca maç sonrası hakem Halil Umut Meler ile ilgili yaptığı eleştiriler nedeniyle Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu İbrahim Haluk Şahin’e hakkında sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına karar verildi. 

Trabzonspor yöneticisi Özer Bayraktar’a rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ile 25 bin TL para cezası ve görevlisi Gökhan Kandemir’e rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle ise 13 bin TL para cezası verildiği açıklandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erolakkas
Erolakkas - 6 ay Önce

Trabzon spor da olmasa fetarasyon ac kalır. Adı şahanı yeter. 20 tl de bahşiş ver başkan sahtekar hakemlere bara lazım onlar kentilerini bilirler.

ali kurt
ali kurt - 6 ay Önce

bu millet yakında size kökten hak mahrumiyeti verecek ya o zaman göreceğim sizi şeref yoksunu herifler...

Güven
Güven - 6 ay Önce

İ... nin kabahati yokmuymuş

Cemalettin tan
Cemalettin tan - 6 ay Önce

Ulan sizin cezanızında sizinde ........ za koysun bütün trabzon taraftarı istifa edip sıktırın gidin sabrımız dükenti

SIRADAKİ HABER