Trabzonspor'a Olan Borcu Böyle Kapatacaklarını Açıkladı

Maddi imkansızlıklarla boğuşan TFF 2. Lig takımlarından Eskişehirspor, geçmişte forma giyen futbolcular ve antrenörler ile bazı kulüplere olan borçlarını ödemek için kurduğu "dosyakapat.com" adlı internet sitesi aracılığıyla toplanacak parayla ilk olarak Trabzonspor dosyasını kapatacak

TRABZONSPOR 01.12.2021, 19:12

Türk futbolunun köklü kulüplerinden Eskişehirspor, yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve geçmiş dönemde forma giyen futbolcular ile antrenörlere ve bazı kulüplere olan borçlarından dolayı uygulanan transfer yasağı dolayısıyla kadro kurmakta zorlanıyor.

Siyah-kırmızılı takımın 27 Temmuz'da göreve gelen yönetimi ise geçmişten gelen borçları kapatmak için kolları sıvadı. Öncelikle yabancı futbolculara olan borçlar nedeniyle FIFA'da bulunan borç dosyalarını kapatan siyah-kırmızılı yönetim, altyapı için gelen transfer yasağını kaldırdı.

Eskişehirspor yönetimi yaklaşık 10 gün önce geçmişten kalan borçları kentin desteğini alarak kapatmak için "dosyakapat.com" adlı internet sitesini kurdu. Siteye giren bağışçılar "Destek ol" butonunu tıklayıp, en az 26 lira olmak üzere diledikleri miktarda parayı kulübün hesabına gönderebiliyor. Eskişehirspor yöneticileri, buradan elde edecekleri parayla ilk önce Trabzonspor'a olan borcunu ödemeyi planlıyor.

İŞ İNSANLARINA DESTEK ÇAĞRISI

Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, AA muhabirine, siyah-kırmızılı kulübün adeta borç batağında olduğunu belirterek, yönetici bile bulunamaz hale gelindiğini söyledi.

Yönetime geldikleri günden itibaren geçmişteki borçlarla mücadele etmeye başladıklarını anlatan Şimşek, "İlk önce FIFA'da olan dosyaları hallettik. Yabancı futbolcuların avro ile olan sözleşmeleri gereği FIFA'dan gelen büyük cezalardan dolayı önce onları temizledik, 10-11 dosyayı tamamen kapattık." dedi.

Şimşek, şimdilerde kulübün geleceğini olumsuz etkileyen diğer dosyalarla uğraştıklarını anlatarak, Eskişehirspor'un borçlarının kapanmasına destek olması için "dosyakapat.com" adlı internet sitesi kurduklarını bildirdi.

Site aracılığıyla Eskişehir halkının maddi desteğini beklediklerini ifade eden Şimşek, şöyle konuştu:

"Öncelikle Trabzonspor dosyası olmak üzere dosyaları kapatmak için 10 gün önce kampanya başlattık. Şu an için katılım istenilen seviyede değil. Bu site aracılığıyla kulübe gelecek parayı kuruşuna kadar dosya kapatmak için kullanacağız. Kampanyaya öncelikle her zaman olduğu gibi taraftarımız katıldı ama şehrin dinamikleri ve iş insanlarından hala katılan yok. Biz de umutla bekliyoruz. Kampanyayla ilk hedefimiz Trabzonspor dosyasını kapatmak. Çünkü iki şehir çok fazla gerildi. Trabzonspor'a olan borcu kapatarak başlamak istiyoruz. Yaklaşık 400 bin avro borcumuz var."

Yorumlar (0)