Trabzonspor'a Yusuf Yazıcı'dan Müjdeli Haber

Uzun süredir Arsenal ile adı anılan Yusuf Yazıcı, İtalya yolunda...

Trabzonspor'a Yusuf Yazıcı'dan Müjdeli Haber

Milan’ın, yıldız futbolcuyu çok istediği ve Lille Kulübü’yle pazarlık halinde olduğu öğrenildi. Bonservis bedeli olarak konuşulan rakam ise tam 50 milyon Euro...Yusuf’un 50 milyona Milan’a gitmesi halinde, Trabzonspor sonraki satış kârından yüzde 20’lik pay hakkı bulunduğu için yaklaşık 6.5 milyon Euro’yu kasasına koyacak... Bordo-Mavili yönetim, bu transferin gerçekleşmesini dört gözle bekliyor.

2019’un yaz döneminde Yusuf Yazıcı’yı 17.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Lille’e satan Trabzonspor, yıldız isimden para kazanmaya devam edecek... Uzun uğraş sonucunda Milli futbolcunun sözleşmesine ‘sonraki satıştan yüzde 20 pay’ maddesi koyduran Bordo-Mavili yönetim, bu sayede önemli bir geliri kasasına koymaya hazırlanıyor. Uzun süredir adı Arsenal ile anılan Yusuf’un esas talibi İtalya’dan: AC Milan. 

17.5’a satmışlardı

Hakan Çalhanoğlu’nu kadrosunda bulunduran Milan’ın, Yusuf Yazıcı’nın transferi konusunda çok istekli olduğu hatta Lille ile pazarlıklara başladığı öğrenildi. Konuşulan rakam ise tam 50 milyon Euro... Eğer Yusuf bu bonservis bedeliyle Çizme devine giderse, Trabzonspor aradaki kârın yani 32.5 milyon Euro’nun yüzde 20’sini alacak. Bu da 6.5 milyon Euro’ya denk geliyor. 

Tamamı transfere...

Sadece Lille Kulübü değil, Bordo-Mavili yönetim de Yusuf’un Milan’a transferini dört gözle beklerken; Trabzonspor cephesi gelişmeleri yakından takip ediyor. Yusuf Yazıcı’dan gelecek paranın tamamını transfere harcamayı planlayan Fırtına, şampiyonluk kadrosu oluşturma yolunda elini güçlendirecek. ( Fanatik )

YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih
Semih - 1 hafta Önce

kulüp felsefesi: avrupada başarılı olmak ve genç oyuncu alıp yüksek fiyata avrupaya satmak olmalı

DoktorBune
DoktorBune - 1 hafta Önce

Satışın olması halinde bir önceki satışın maliyeti düştükten sonra %20 değil mi! adamı 17.500.000 EUR sattık, +1.000.000 EUR bonus yok muydu?

Serkan aydın
Serkan aydın @DoktorBune - 1 hafta Önce

Kardeşim doktorbune 1.000.000 euro 24 maç oynanması halinde ödeneceğjni söylenmişti zaten 1.000.000 euro yu ödediler sen once google den gir parası ödenmiş mi ödenmemiş mi ondan sonra konuş

SIRADAKİ HABER