Trabzonspor Beşiktaşlı Futbolcunun Kabusu Oldu

Beşiktaş’ın Fransız futbolcusu Kevin N’Koudou, Trabzonspor maçında puan kaybettiklerine hala inanamadığını belirterek, “Bu kadar gol pozisyonu yakaladığımız bir maçta bitiricilik konusunda eksik kaldık. Trabzonspor maçından sonra 2 gün uyuyamadım” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Beşiktaşlı Futbolcunun Kabusu Oldu

Beşiktaş’ın yıldız isimlerinden Kevin N’Koudou, bu sabah gerçekleşen antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hafta sonunda oynanan Trabzonspor maçıyla ilgili konuşarak sözlerine başlayan N’Koudou, “Trabzonspor’a karşı iyi bir futbol oynadık, takım halinde çok iyi bir performans ortaya koyduk. Oynarken de oyundan çok büyük keyif aldık. Ancak futbol çok acımasız. Son anlarda bir gol yedik ve 2 puan bıraktık. 2 gündür doğru düzgün uyumuyorum. Maçı tekrar tekrar izliyorum, neleri yanlış yaptık, neleri başaramadık bunu anlamaya çalışıyorum. Bu kadar üstün oynarken neden kazanamadık ve neden üstünlüğümüzü skora yansıtamadık, bunu sormamız gerekiyor. Buradan çıkaracağımız pozitif noktalarda devam etmemiz gerekiyor. Şimdi önümüzde çok önemli bir Alanyaspor maçımız var. Bu maçı kazanarak bir şekilde yarışa tutunmamız ve içinde kalmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Her maçta geriye düşmek yorucu oluyor”

Trabzonspor maçındaki negatif durumlarla ilgili çıkarımları sorulan Fransız oyuncu, “Maç kazanmak için gol atmalısınız. Gol atarken de iyi bir takım savunması yapmak zorundasınız. İyi takım savunması yapmadığınız ve her maçta gol yediğiniz zaman geriye düşen ve kovalamak zorunda kalan takım oluyorsunuz. Bu mental olarak ve fiziksel olarak yorucu olabiliyor, bu çok önemli. Oyunun üçüncü bölgesinde de yakaladığınız fırsatları gole çevirmeniz gerekiyor. Özellikle takım savunması anlamında daha sağlam olmalıyız ki, bu pozisyona düşmeyelim. Maçın başında bir gol yiyorsunuz ve sonrasında daha çok efor sarf ediyorsunuz. Takım savunmasında daha sağlam durursak, bu durumlara düşmeyiz” dedi.

“Alanyaspor maçından 3 puan almak zorundayız”

Bireysel performansı hakkında da konuşarak sözlerini sürdüren N’Koudou, “Geçmiş yıllarda, geçmiş sezonlarda kaybettiğim oyun ritmini burada yakalamaya başladım. Fırat buldukça yüzde 100’ümü vermeye çalışıyorum. Takıma katkı yapacağım birçok nokta var. Kalan maçlarda alınacak galibiyetlere önemli katkılar yapabilirim. Ben ofansif oynayan bir oyuncuyum, kanatta oynayan bir futbolcuyum. Skora katkı anlamında yapabileceğim daha çok şey var” diye konuştu. Takımın zirve iddiasıyla ilgili de konuşan Fransız yıldız, “Maç maç bakmamız gerekiyor, şu anda böyle bir pozisyondayız. Acele edip yukarıya doğru uzun hedefler koyacak durumda değiliz. İlk olarak Alanyaspor maçından 3 puan almak zorundayız. Yukarıya bakmak ve yarışın içinde kalabilmek için adım adım ilerlememiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER