Trabzonspor Camiası Tek Ses Oldu!

Trabzonspor'un TFF'ye Mustafa Hacıkerimoğlu'nu önermesine Mehmet Büyükekşi'nin sıcak bakmaması sonrası bordo mavili camiada örnek bir birliktelik yaşandı.

TRABZONSPOR 15.06.2022, 14:34
Trabzonspor Camiası Tek Ses Oldu!

Trabzonspor’un eski başkanları Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu, Ahmet Celal Ataman, Sadri Şener, Mustafa Günaydın ve Nuri Albayrak’tan Mustafa Hacıkerimoğlu için camiaya birliktelik mesajı verildi.

NURİ ALBAYRAK ''FUTBOLA ADALET VE HAKKANİYET GELMESİ İÇİN...''

Trabzonspor eski başkanlarından Nuri Albayrak, Türkiye Futbol Federasyonu olağanüstü genel kurulu öncesinde mevcut yönetim kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu’nun liste dışı bırakılma çabalarıyla ilgili gelişmelere açıklık getirdi.

Futbolun içinde çöreklenmiş mafya ve çete düzenini bozma uğraşları nedeniyle Mustafa Hacıkerimoğlu’na karşı İstanbul kulüplerinin cephe aldığına dikkat çeken Albayrak, “Futbola adalet ve hakkaniyetin gelmesi için yıllardır konuşulan fakat bir türlü icraata geçilmeyen süreçler yaşadık. VAR sisteminin gelmesiyle İstanbul kulüplerinin, Anadolu kulüplerine avantaj sağlayan şike ve benzeri eylemlerin birçoğu ortadan kalktı. Sağlıklı bir sistem oluşması yönünde de en büyük gayreti veren ve futbolda adaletin gelmesi için çaba gösteren Mustafa Hacıkerimoğlu, işlerine gelmedi tabi ki. Baktığınızda bugün Hacıkerimoğlu’na karşı gelenler çete ve mafya ile birlikte olanlar. Anadolu kulüplerinin bu konuda her hangi bir itirazı olmadığına göre eski sisteme dönmek ve adaletsizliği yeniden inşa etmek isteyenler Mustafa Hacıkerimoğlu’nu istemeyenlerdir. VAR sisteminin gelmesi ile Anadolu takımlarıyla İstanbul takımları arasında yaşanan adaletsizlik kısmen ortadan kalkmıştır ve bunun kalkmasında da Mustafa Hacıkerimoğlu’nun önemli bir yer tuttuğunu düşünüyorum. Sadece adalet ve hak diyen bu arkadaşımızla TFF çatısı altında görev yapan diğer arkadaşlarda hakemlerin hegemonyasını ortadan kaldırmak adına önemli bir adım atmıştır. İnanıyorum ki 3 lig hakemleri içinde bile bugün art niyetle sahaya çıkan hakemlerden daha iyi maç yönetecek hakemler vardır. Bu değişim için cesaret gerekli ve bu cesareti ortaya koyanların içinde de Mustafa Hacıkerimoğlu vardır. Bu işin en büyük tehlikesi ise bu oyun hayata geçerse Anadolu kulüpleri özgüveni kaybeder ve daha sonra bu kişilerin ikinci ve üçüncü planının önü açılır” dedi.

AHMET CELAL ATAMAN ''TRABZONSPOR YÖNETİM KURULUNUN ÖNERDİĞİ İSİM...''

Trabzonspor eski kulüp başkanlarından Ahmet Celal Ataman, Trabzonspor yönetim kurulunun Türkiye Futbol Federasyonuna önerdiği ismin istenmemesinin kabul edilemez olduğunu belirterek bunu doğru bulmadığını söyledi. Ataman, Mustafa Hacıkerimoğlu’nun neden istenmediğinin açıklanması ve istemeyenlerin neden istemediği konusunda kamuoyunu bilgilendirmesi gerektiğinin de altını çizdi. Trabzonspor yönetim kurulunun önerdiği ismin arkasında durarak camiadan aldığı yetkili ve sorumluluğu yerine getirmek zorunda olduğunu da belirten Ataman, “Kendi planladıkları düzenin bozulmasını istemeyenler Mustafa Hacıkerimoğlu’nu istemeyerek niyetlerini ortaya koymuştur. Ben bu hamleyi bazılarının eski alışkanlıklarının depreşmesi olarak görüyorum. Başta da belirttiğim gibi her ne olursa olsun Trabzonspor’un büyüklüğü önerdiği isimde ısrarcı olmasını ve Mustafa Hacıkerimoğlu’nun arkasında durmasını gerektirir” şeklinde konuştu.   

MUSTAFA GÜNAYDIN ''SUÇU NEYMİŞ?''

Trabzonspor eski başkanlarından Mustafa Günaydın, yeni oluşacak TFF yönetim kurulu listesinde Mustafa Hacıkerimoğlu’nun yer almaması için gösterilen çabaya büyük tepki gösterdi. Günaydın, Hacıkerimoğlu’nun tavrının ve duruşunun net olduğunu belirterek, “Kızdığını, ağladığını ve güldüğünü belli eden bir arkadaşımız. Suçu neymiş? Hakkaniyetli davranması mı, adalet araması mı? Yan çizen ve yalpalayan bir karakter olmadığı için hakkaniyetten ve adalet duygusundan uzak olan insanlar böyle insanları istemez. Türk futbolunu perde arkasından dizayn eden ve bu doğrultuda yapılaşma sürecini kontrol etmeye çalışan kişilerin Türk futbolundan sökülüp atılması için Mustafa Hacıkerimoğlu gibilerin sayısının arttırılması gerekir. VAR sisteminin de katkısı ile öncelikli olarak maçlarda hakemlerin tarafsızlık ilkesi ortadan kalkmıştır. Bu iradeyi yönetin insanların da futbolun asıl sahibi olması gerekir. Hakemlerin ve perde arkasında ki insanların hegemonyasından futbolun kurtulması için Mustafa Hacıkerimoğlu’nun ortaya koyduğu irade desteklenmeli. Çünkü Mustafa Hacıkerimoğlu tezgahı bozduğu için birkaç çıkarcı yüzünden istenmeyen adam ilan edilmek istiyor” ifadelerini kullandı.  

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU ''SAHADA DÜRÜSTÇE BAŞARI KAZANMAK İSTEYENLERİN...''

Trabzonspor Eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mustafa Hacıkerimoğlu'nun TFF yönetiminde yer alması gerektiğini belirtti ve ''Federasyon başkanlığına aday olan birinin omurgası olması lazım. Çakallar ancak bu tür işleri yapar. Yönetimler, kendilerine yakın olan insanları geçmişten bu zaman koyuyorlar. Federasyon başkan adayı olmadığım için pişmanım. Yönlendirmeyle futbol yönetilmez. Mehmet beyi tanımıyorum, bu tür adamları Türk futbolunu yönetemez. Trabzonspor Kulübü'nün verdiği üyeleri ben kabul etmiyorum deme şansı olabilir mi? Herkes imza vermiş Fenerbahçe imza vermemiş almayın imzasını. Aday mı var karşınızda. Ahmet Ağaoğlu'ndan tek bir şey bekliyorum. Trabzonspor'un önerdiği isimleri kabul etmeyen Federasyonu ben de tanımıyorum desin. Mustafa Hacıkerimoğlu benim de arkadaşım. TFF'de oyun çevirmeye çalışan dalkavukların önünü kesti başka bir şey yapmadı. Sahada dürüstçe başarı kazanmak isteyenlerin onur duyması lazım.'' dedi.

MUHARREM USTA ''TRABZONSPOR CAMİASININ KIRMIZI ÇİZGİSİ OLMALIDIR''

Trabzonspor'un Eski Başkanı Muharrem Usta açıklamasında, ''Mustafa Hacıkerimoğlu Trabzonspor camiasının kırmızı çizgisi olmalıdır. Buradan geri dönüş yok. Sayın Hacıkerimoğlu TFF'nin yeni yönetim kurulunda ya olacak, ya da olacak. Bu inat daha fazla sürmemeli'' ifadelerini kullandı.

SADRİ ŞENER ''BÜYÜK BİR AYIP EDİLMİŞ OLUR''

Trabzonspor'un Eski Başkanı Sadri Şener açıklamasında, ''Trabzonspor’un 7 delegesi bulunuyor. Orada kurulacak yönetim kuruluna isim vermesi en doğal hakkıdır. Liste tartışmaları her zaman olmuştur ancak bir kulübün karşı çıkmasıyla Mustafa Hacıkerimoğlu alınmazsa büyük bir ayıp edilmiş olur. Hacıkerimoğlu süreç içerisinde gösterdiği duruş ve performans ile taktir kazanmıştır. Bu yanlıştan acil dönmeleri gerekiyor. Benim döneminde de benden isim istemişler daha sonra siyaset baskısıyla Önder Karaduman’ı listeden çıkarmıştılar.Bu yapılana karşı bende bir duruş ortaya koymuş isim vermemiştim. Trabzonspor’da aksi taktirde bu yolu seçebilir.''

Yorumlar (1)
adilhan 3 hafta önce
işte bu geri vites yok hangi kulüpler hangi yetkiyle buna itiraz edebiliyor açıklanın hepşi rezil edilsin her dakka her gün şikeleri suratlarına vurulsun tek geri adım yok