banner728

Trabzonspor'da Divan Başkanlığı Seçimi Başladı

Trabzonspor Divan Kurulu'nda başkanlık için seçim heyecanı başladı..

Trabzonspor'da Divan Başkanlığı Seçimi Başladı

Trabzonspor Divan Kurulu'nda başkanlık için yarışacak adayların renkleri hafta içi belli olmuştu. İki adayla gidilecek seçimde mevcut Başkan Ali Sürmen ile Şükrü Kuleyin yarışacak. Bugün gerçekleşecek olan kongre öncesinde oy pusulalarının renk seçimi hafta içi gerçekleştirildi. Seçime mevcut Başkan Ali Sürmen mavi oy pusulası ile Şürkü Kuleyin ise Bordo oy pusulası ile girecek.

ŞÜKRÜ KULEYİN'İN DİVAN LİSTESİ BELLİ OLDU!

Başkan Adayı Şükrü Kuleyin'in listesinde bir önceki dönem Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yönetiminde yer alan doktor Köksal Güney dikkat çekerken listede Hasan Kamil Kandaz, Kenan Sönmez, Metin Araz, Tahsin Usta, Mehmet Aydın Fettahoğlu, Hasan Alimisoğlu, İbrahim Türk isimleri de yer aldı. 

ALİ SÜRMEN'İN DİVAN LİSTESİ AÇIKLANDI

Mevcut Başkan Ali Sürmen’in listesinde Selahattin Ahıskalıoğlu, Muharrem Arz, Yusuf Bahadır, Mehmet Ongan, Bülent Akyazıcı, İlyas Akçay, Hadi Eyüpoğlu ve İsmail İnan yer aldı.

İKİ ADAY EL ELE KÜRSÜYE ÇIKTI

Mevcut başkan Ali Sürmen ve Divan Başkan adayı Şükrü Kuleyin kürsüye el ele çıktı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan  mevcut Başkan Ali Sürmen “Katılma baktığımız zaman katılım sayısının çok düşük olduğunu gördük ve üzüldük. 2300 kişiden 806 kişinin oy kullanması tüzükdeki zaafımızı ortaya koydu. Tüzükte mutlaka 25 yılını doldurmuş üyelerin, üyelik aidatı yatırıp yatırmaması konusu mutlaka değerlendirip çıkarılması ve genel kurul haklarını sağlaması gerektiğini düşünüyorum. 7521 üye bugün olağanüstü genel kurul olsa bu kadar kişi oy kullanacaklar. Niye aidatlar yatırılmıyor diye düşündüğümüz zaman eskiden olduğu gibi aidat toplayan bir arkadaş görevlendirilirse bu aidatlar daha kolay toplanır diye düşünüyorum. Biz Şubat 15’de bu göreve talip olduk ve 3 yıldır bu görevde Trabzonspor’u düşünerek sadece Trabzonspor’un tarafında olarak onu menfaatlerini korumak amacıyla sosyal medya, yazılı ve görsel basında fikirlerimizi açıkladık. Sert bulanlar oldu buna da saygı duyarız. Amaç iyi niyetse buradaki eleştiri sonra haklı çıkıyorsa divan görevini yerine getiriyor demektir. Biz bu görevi icra ederken bugün gelinen sportif ve mali tablo karşısında bizim söylediklerimiz bizi keşke haksız çıkarsaydı. Bugün sportif ve mali olarak geldiğimiz noktada bizim haklı çıkmamızdan dolayı üzüntü duyuyorum.  Biz aday olduğumuzda Ali abimiz aday olmayacağını açıklayınca Nadir beyle ikimiz aday olduk. Güzel ve seviyeli bir genel kurul yaptık. Trabzonspor bir ilki yaşıyor. Ben devam ediyorum dememe rağmen Şükrü kardeşim aday çıktı. Bu süreci beraber getirmeye çalıştık. İnşallah kazanan Trabzonspor olacaktır.  Burada bir şike anıtı var. Stada gittiğinizde bunu gördünüz. Bu şike anıtının hazırlanması yapılması ve buraya kadar getirilip oraya kadar konulmasında bir platform görevliydi. Değerli arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızı genel kurula size tanıtmak için çağırdım.

SÜRMEN O İSİMLERİ ALKIŞLATTI

Yapılan Genel Kurul'da konuşma yapan Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen Şike anıtını yapan isimler Serdar İsaoğlu, Halit Şahin,Serkan Yıldırımış ve Murat Erdoğan'ı sahneye çağırarak alkışlattı.

Şike anıtını hayata geçiren Serdar İsaoğlu, Halit Şahin, Serkan Yıldırımış ve Murat Erdoğan sahneye çağırıldı. Serdar İsaoğlu, yaptığı konuşmada "Bilindiğin gibi Trabzonspor 2010-2011 sezonunda bir haksızlığı uğradı. şike anıtı haklı ve demokratik bir süreç sonunda doğdu. İçerisinde nasıl fedakarlıklar barındırdığını anlatmaya burada zaman yatmez. Kimse sahiplenmezse biz sahipleniriz diyen Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'e çok teşekkür ediyoruz. Şike mücadelesi eğer hakkkımızı almak istiyorsak devam etmelidir. Bu konuda camiamıza yön verenleri ön fsaflarda görmek istiyoruz. Ayrıca yönetimimizi de mücadelmizde daha yoğun mesai harcarken görmek bizleri memnun edecektir" dedi.

“YÖNETİCİLERİ ÖN SAFTA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Trabzonspor’un 2010-11’de çalınan kupasının heykelini yaparak Trabzonspor’a kazandıran Şike Anıtı Platformu’ndan 4 isim sahneye çıkarılarak alkışlatıldı. Burada bir konuşma yapan Serdar İsaoğlu “2010-11’de Trabzonspor haksızlığa uğradı. Biz de nasıl yanında olabileceğimizi gösterdik. Demokratik bir tepki doğurmuştur. Teşekkür edecek çok kişi var. Divan olarak kimse sahiplenmezse biz sahipleriniz diyen Alİ Sürmen’e çok teşekkür ederiz. Şike mücadelesi devam etmelidir. Camiaya yön verenleri ön saflarda görmek istiyoruz. Yöneticilerimizi ön saflarda görmek bizi memnun edecektir.

CANALİOĞLU'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Divan Kulunda söz alan Eski Trabzon Belediye Başkanı ve Milletvekili Volkan Canalioğlu “Mehmetçiklerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Beni mutlu eden bir kaç olayı sizle paylaşmak için huzurunuza çıktım. Trabzonspor bir marka bizim de üst kimliğimiz bu bir gerçek Trabzonspor’umuzu yalnızca Trabzon’da değil dışarda da destek verdiğini biliyorsunuz. Amasyalı bir vatandaş Ankara’da yolumu kesti. Bizlerde maçlara gidiyoruz Trabzon’u bütünleştirmemiz gerekiyor dedi. Böyle yüzlerce binlerce var. Trabzonspor’umuz olarak ulusal boyutta girişimler olduğunu öğrendim. Ekrem İmamoğlu ile beraber yürüttüklerini ve sonu aldıklarını gördüm. Sayın aziz Sancar Nobel ödülü aldı bunun üzerine Trabzonspor yönetim kurulu Ekrem İmamoğlıu aracılığı ile mektup yazdı onun da mücadelesini Trabzonspor mücadelesi olarak görüyor ve onur üyesi yapmak istediğini yazıyor. Sayın Aziz Sancar’a Ekrem İmamoğlu Trabzonspor kurulu için gönderdiğiniz onur kurulu üyeliği beni duygulandırdı. Teşekkür ediyorum. “ dedi. Bunu sizinle paylaşmak istedim. Divan’ın önemli görevleri yönetim kurulu düştüğü zaman geçici olarak yönetim atıyor. Çok önemli bir görev. Ben sportif faaliyetin Trabzonspor’u büyüttüğü yönünde hemfikirim saha iyi olunca Trabzonspor daha da güzelleşiyor. Son kupamız olarak 2010-11 den buyana psikolojij bir bunalıma girdi. Takip edeceğiz tabi ama başarı için de bir şeyler yapmamız gerekiyor. Trabzonspor Başkanının her zaman en önde olması gerekiyor maçlarda da yerini alması gerekiyor. Yönetim kurulu üyeleri ile beraber paylaşıyoruz. Bizleri bağlayıcı olması gerekiyor. 6 tane altyapı takımlarımız var. 300 sporcu orada eğitim görüyor. 300 oyuncudan Yusuf ve Abdülkadir’i mi çıkardık sadece? Hem ekonomik hem manevi olarak katkı sağlayan çocuklar bunlar Trabzonspor’un geleceğini sağllamlaştırmamız gerekiyor. Trabzonspor büyük kulüptür borcun altına girilir ancak aldığımız sporcuların üzerinden kar ederek gönderelim.  Divana öneri olarak getiriyorum. Kazananın Trabzonspor olmasını diliyorum.

MİLLETVEKİLİ KÖSEOĞLU'DA KONUŞTU

Ayşe Sula Köseoğlu konuşmasında şunları söyledi; Trabzonsporlu kadınları temsilen buradayım ancak salonda Trabzonsporlu kadınlarımızı göremedim. 1 tane yetmez diyoruz bu anlamda tüzük değişikliğiyle ilgili çalışma yapılırken 25 yıl değil daha uygun bir zamanın ayarlanmasını temenni ediyorum. Trabzonspor'a kadın elinin değmesi gerekiyor. 25 ylıllık kıdemli üyelerimizin yanına 15-20 yıl gibi makul bir süre indirimi olmasını isteriz. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanının oy kullanma yetkisi var, ancak şehrin seçilmiş mlletvekillerinin de oy kullanma hakları olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor siyaset üstü bir ortak paydamızdır. Biz Trabzonspor'u hiçbir zaman siyaset malzemesi yapmadık ve de yapmayız. Milli ve yerli futbolcu anlayışıyla Trabzonspor'un o özlenen efsane ruhuna kavuşacağına inanıyorum. 15 temmuzda ülkemizi kurtaran direnişçi milli ruh Trabzonspor'u da kurtaracaktır.

BAŞKAN ADAYI ŞÜKRÜ KULEYİN'İN AÇIKLAMALARI

Kuleyin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

Ülkemiz şu anda zor şartlar geçiriyor. Kınalı kuzularımızdan ebediyete intikal edenlere rahmet diliyorum. Benden önce söz alan büyüklerim benim neden aday olduğumu açıkladılar. Bizim şahıslarla hiçbir meselemiz yoktur mevcut yönetim ve yönetim saygıdeğer ali bey 3 yıldır bu görevdeler ama benden önce konuşmaya gelenlerin hepsi şikayetçi. Tüzük konusunda doğrudur. Bir ramazanda iftarda buluşmamız dini milli bayramlarda birbirimizle hasbihal yapmamız için tüzükten yetki almamız mı lazım. Ankara’dan buraya gelmeden önce tüm başkanlarımızla görüştüm büyüklerimin ellerinden öptüm. Niye aday oluyorsun diye soruyorlar. Cevabını az önceki konuşmacılar verdi tüzüğü değiştirelim ama bunun önce bizim bir güç olmamız lazım. 2300 kişi divan üyesi son genel kurulu 150 kişiyle yaptık. Şimdi kongrede 800 kişi var. Böyle bir şey olabilir mi? 2300 kişi güç olamadık ki tüzük yapalım. İletişim sorunu var. Sürekli bir problem var herkes birbirinde kusur arıyor. 10 günden beri şehirdeyim herkesten aldığım cevapları söylüyorum. Maçtan önce de geldiğimde ne işin var gelip gidiyorsun divan için geldiğime Ankara’dasın divanda ne işin var dediler. Bundan önceki yönetimler için söylüyorum ben Ankara’da olmama rağmen gelip gidiyordum bende fazla giden oldu mu.

Ben Ankara’da yaşıyorum ama şike davasını açan kişiyim. Son şampiyon başkanımız Beşiktaş adliyesindeyken o dönemin yöneticilerinden biri de bendim. Senede 2 kere toplanan bir divan kurulu başkanlığına Ankara’da yaşayan Şükrü Kuleyin neden hak etmiyor? Bana Trabzonspor bizim çocuğumuz diyen oluyor hayır biz Trabzonspor’un çocuğuyuz. Sadece eleştiri yaparak hep birlikte omuz omuza tüzükse tüzük buyurun yönetim kurulu üyemiz burada. Kendilerine her türlü önerileri yapabiliriz. Ama 3 yıl geçti. 3 yıl öncede aynı konuşmalar vardı. Biraz da inisiyatif kullanalım. Trabzonspor divanı sadece tüzüğe bağlı değildir tarihi misyonu vardır.
 
Benim için kazanırken de kaybederken asalet önemlidir. İsterim ki benim geliştirdiğim projeleri kazanırsam uygulamaya söz veriyorum kaybedersem başkan ve yönetimin bunları uygulatmak için çalışacağım. Ben Trabzonspor’un askerisiyim neferiyim. Projeler bir kart sistemi, hepimize verilen kartları işler hale getirip ayrıcalıklı hale getirmek, iş merkezleriyle anlaşmalar yaparak işler hale getirmek indirim sağlatmak. Diğer projem 25 yılını doldurmuş divan üyelerimiz artık aidatlarını divana yatırsın, divanın da bir bütçesi oluşsun. Trabzonspor’un bize salon kiralamasını beklemeyelim. Gelin birlikte bir şeyler yapalım diyoruz. 2300 kişilik divan kurulumuz var. Bu bütçeyle öğrencilerimize burs sağlayabiliriz, kulübe üye yapabiliriz. Diğer önerim de, 65 yaşını doldurmuş divan kurulu üyelerimizden aidat alınmamasını istiyorum ve yine bu üyelerimizin Akyazı’da misafir edilmesini istiyorum. Sizlere aktif bir divan sözü veriyorum. Şike platformu için sayın vekilimize sesleniyorum, şike platformuna o zaman başvurduk ama o yapıyı aşamadık. Böyle devam etmesini istiyorsanız bana oy vermeyin oy verirseniz peşinizde olacağım aidatların peşinde olacağım hareket halinde olacağız. Kazanan Trabzonspor olsun biz biriz, biziz, Trabzonspor’uz.

GÜNCELLENECEKTİR..

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER