Trabzonspor'dan Gervinho ve Koita Kararı

Spor Toto Süper Lig'in 30 puanlı lideri Trabzonspor, devre arasında kadrosunu güçlendirmek için çalışmalara başladı.

TRABZONSPOR 12.11.2021, 09:07 12.11.2021, 09:15
Trabzonspor'dan Gervinho ve Koita Kararı

Fırtına'da teknik direktör Abdullah Avcı'nın raporu doğrultusunda kadroya en az 2 takviye planlanırken, yabancı kısıtlamasından dolayı Gervinho’nun sözleşmesi dondurulacak, Fode Koita ise kiralık gönderilecek.

Devre arasında kadrosunu güçlendirmek isteyen Trabzonspor, yabancı kontenjanında yer açmak için kolları sıvadı.

Teknik direktör Abdullah Avcı'nın talebiyle sol bek ve sağ kanat başta olmak üzere alternatifli bir liste oluşturulurken elde 13 yabancı olması ve yapılabilecek tek transferin 97 doğumlu ya da daha küçük yaşta olması gerekliliği üzerine planlar değişti.

Sabah'ın haberine göre; Sol beke 1997 ve öncesi doğumlu bir oyuncuyu kadroya katma düşüncesi ağır basarken, kanat bölgesine ise transfer yapabilmek için sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Gervinho'nun sözleşmesi dondurulacak.

Kanat ve forvette görev alabilecek bir oyuncu da istenirken bunun için gerekli kontenjanın Koita ile açılması hedefleniyor. Gineli forvete Giresunspor ve Çaykur Rize'nin ilgisi bulunuyor. 31 yaşındaki oyuncunun devre arasında kiralanarak transferler için yer açılması amaçlanıyor. (Fotomaç)

Yorumlar (2)
Yorum 3 hafta önce
Koita yı transfer eden benide transfer etsin paraları çöpe attılar ne diyeyim Allah bildiği gibi yapsın
Zorlu 3 hafta önce
Koita, bile bile hem de Kasımpaşa'dan yıllık 750 000 Euro ya oynarken ( yatarken) bize yıllık 1.400.000 Euro ya ladeslenmiş, sobelenmişti. Bu adamın müzmin sakat bir futbol sahtekarı olduğunu bile bile takıma alanlar aldıranlar şimdi vicdan mı yapıyorlar? Bu adamı topçu diye üstelik bu paralara hangi enayi kulüp transfer eder. Veya bu sahtekar yatarak kazandığı bu tatlı parayı bırakır da gider mi?
Bu adamı seyirciye rağmen transfer eden isteyen her kimse parasını da vermeli.
Ha alacağı parayı biz verirsek yani bir kulübe Giresun veya Rize'ye hediye edersek belki gider. O da belki. Ama hiç bir akıllı teknik adamın bir sorunlu sahtekarı alarak takımın dengesini bozmak istemez.