Trabzonspor'dan Tarihi Hamle

Trabzonspor'dan tarihi altyapı hamlesi!

Trabzonspor'dan Tarihi Hamle

Trabzonspor, İngiltere’de futbol okulu açacak. Tüm altyapısı tamamlanan futbol okulunun önündeki tek engel virüs salgını. Bu atılımla hem İngiltere’deki gurbetçi aileler hem de kulübün ismini duyurarak oyuncu kazanmak hedefleniyor.
Trabzonspor bir taraftan şampiyonluk mücadelesini sürdürürken bir taraftan da geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için önemli hamleler yapıyor. Türkiye'nin hemen her ilinde bir futbol okulu bulunan bordo- mavililer gözünü yurt dışına da çevirdi. Karadeniz ekibi ilk olarak da futbolun beşiği olarak tabir edilen İngiltere'nin başkenti Londra'da bir futbol okulu kurmayı kararlaştırdı. Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan'ın virüs salgınından önce İngiltere'ye gittiği ve burada okulun kurulması için gerekli tüm adımları attığı öğrenildi. Kulübün attığı bu adımda hem İngiltere'de bulunan gurbetçi ailelere ulaşmak hem de geniş bir futbol kültürü olan ülkede, Trabzonspor'un tanıtımını yaparak oyuncu kazanmak hedefleniyor.

AFRİKA'DA DA OKUL AÇILACAK

İngiltere'de açılacak futbol okulu, yenileri için de rol model olacak. Buradan alınacak sonuçlara göre Almanya ve özellikle Afrika'da da futbol okullarının açılması hedefleniyor. Projenin tüm altyapısının hazır olduğu ve hayatın normal akışına kavuşmasıyla birlikte hemen hayata geçirileceği de kaydedildi. (Sabah)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sulo ts
Sulo ts - 2 ay Önce

Cok guzel vizyon meselesi basarilar diliyorum

True legend
True legend @Sulo ts - 2 ay Önce

Sende hemen inandin moloz hadi hayirli froschlar

kag
kag - 2 ay Önce

cok gec kalinmis bir karar

True legend
True legend - 2 ay Önce

Hadi hayirli traşlar

SIRADAKİ HABER