Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen'den Ünal Karaman Açıklaması

Yaşanan gerginliğin altında Fenerbahçeli taraftarların sahte hesapları yatıyor.

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen'den Ünal Karaman Açıklaması

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Ünal Karaman'ın ayrılık süreciyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Sürmen "şampiyonluk yarışında bulunduğumuz kulüpler ile organik bağı görülen, onların arma ve logolarını kullanan çeşitli “troll” olarak tabir edilen sosyal medya tetikçilerinin camiamızın içinde huzursuzluğa yol açtığı görülmüştür" ifadelerini kullandı.

Karaman ile yolların karşılıklı olarak ayrıldığını ifade eden Sürmen "Kulübümüzde Teknik Direktörlük görevinde bulunan Sayın Ünal Karaman ile Süper Lig Cemil Usta Sezonunun 17. haftasında oynanan Kayserispor karşılaşmasının ardından, bizzat görüşmesinde bulunduğum karşılıklı anlaşma sonucu yollar ayrılmıştır. 

Yönetim Kurulumuz ve Ünal Karaman’ın birlikte verdiği bu kararın ardından bazı medya ve özellikle sosyal medya organlarında yer alan çeşitli gerçek dışı beyanlar ve dedikodular üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Trabzonspor Kulübü Başkanlık makamı; camianın saygı, sevgi ve hiyerarşisinin sorumlu en üst mercii olup, kulüp içerindeki görevi ve konumu ne olursa olsun, gerek hizmette, gerekse söylemde bu hiyerarşiye uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu hiyerarşide yaşanan çok temel bir aksaklık nedeniyle oluşan bugünkü tablonun Trabzonspor camiası ve büyük Trabzonspor ailesi tarafından çok iyi anlaşılacağını umut ediyoruz. "

Trabzonspor'a karşı bazı odakların operasyon içine girdiğini ifade eden Sürmen "Ancak; ne yazık ki kulübümüzde yaşanan bu olayların ardından, şampiyonluk yarışında bulunduğumuz kulüpler ile organik bağı görülen, onların arma ve logolarını kullanan çeşitli “troll” olarak tabir edilen sosyal medya tetikçilerinin camiamızın içinde huzursuzluğa yol açtığı görülmüştür. 

Kulübümüzün iç meselesinin, başka kulüplerin lehine sonuçlar doğuracak ortamlara sürüklenmemesi için tüm camiamızı aklı selime ve Trabzonsporumuzun yanında olmaya çağırıyorum.

Ayrıca sayın Ünal Kahraman’ın ayrılışında siyasi hedefler tespit etmek, sırf bu nedenle Trabzonspor’luluğu tartışma götürmeyen, her şart ve ortamda Trabzonsporumuzun yılmaz neferi olan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın ismi kullanılarak iftira, hakaret, yalan, dedikodu ve hayal ürünü kurgular üretmek, üzücü olduğu kadar bizzat görüşmesinde bulunduğum ayrılış gerekçeleri ile de bağdaşmamaktadır.

Sosyal medyada hala sürdürülen çeşitli senaryoların, asla yaşanması mümkün olmayacak kavga – hakaret vb. gibi hayal ürünü kurguların amacının kulübümüzü güçsüzleştirmek, camiamızı parçalamak, birlik ve bütünlüğümüze darbe vurmak amacı taşıdığını düşünüyoruz.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki Trabzonspor Kulübü Başkan ve yönetimi genel kurulda delegeler tarafından seçilerek, Teknik Direktör ve profesyoneller ise atarak göreve gelmektedir. Bu minvalden hareketle herkesin yerini ve konumunu bu hiyerarşiye göre konumlandırmak mecburiyetindeyiz.

Son olarak camiaya seslenen Başkan Sürmen "Çok değerli Trabzonsporlular;

Bazen sonuçları beğenmediğiniz gibi kararları da beğenmeyebilirsiniz. Ama sizin Trabzonspor’lu olarak göreviniz geleceğin başarısına katkı sağlamaktır. Bu nedenle
Sayın Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu öncülüğündeki Trabzonspor ailesinin aldığı her karara saygı duymamız gerektiğini, bundan sonraki süreçte Kulübümüze, Yönetim Kurulumuza, futbolcularımıza ve teknik kadromuza destek olmamız gerektiğini bilmeliyiz. 

Çok yakın bir zamanda diğer kurul başkan ve yönetimleri ile bir araya gelerek sürece dair görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşacağımızı belirtir, saygılar sunarım." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Findik
Mustafa Findik - 8 ay Önce

Harika iste bu kurumsal kimlik budur bosluk olmasinin önünde gecer bu aciklama.Baskan demek Ts demektir sosyal Media bir Camia üzerinde bu kadar etkili olmmasi gerek burdan büyük taraftarimiza sesleniyorum kisiler her ne kadar sevilsede gecicidir aslolan TRABZONSPOR dur.

Kobra
Kobra - 8 ay Önce

Başkan doğru olanı yaptı herkes lafını bilecek.

yuksel alendar
yuksel alendar - 8 ay Önce

yonetımın aldığı karar doğrudur kımsenın sorgulamaya hakkı yoktur sonuçta bu takımın başarısı için gece gündüz mücadele edıyorlar çalışıyorlar

mutlu 61
mutlu 61 - 8 ay Önce

bize trabzonsporluluğu öğreteceğine ünal gibi bi hocayı hangi sebebten ötürü gönderdiğinizi açık ve net bir şekilde açıklayın!

Hüdaverdi BALLI
Hüdaverdi BALLI - 8 ay Önce

Sayın Divan Başkanımız, Bu anlattıklarınız hiç mi hiç inandırıcı gelmiyor. İki yıllık başarılı bir yönetim ve 1,5 yıllık başarılı bir teknik kadro ile yola devam ederken 3 hafta içinde neler oldu, Başkan Ağaoğlu ve teknik direktör Karaman tanınamaz bir role büründüler.
Biz anadoludan taraftarıyız TS nin ancak artık bıktık bu Trabzonspor taraftarlarının, medyasının, yöneticisinin takıma verdiği zarardan.Taraftar olmaktan da bu tür haberleri duymaktan da usandık.
Neyse bu birlikteliğin kopmasına neden olan, yönetici,medya,her kimse tirbünleri doldurun. Şampiyon olun ama bizden pes.

Serdar şahin
Serdar şahin - 8 ay Önce

Peki karşılıklı fesih siz konusu niçin kalan maaşları niye oluyor kulüp bence bu yazıda yazıldığı gıbı degil bu iş benim düşüncem bence Hüseyin cinsinden Ünal hoca kadar başarılı olamayacak. Saygılar

Oflu
Oflu - 8 ay Önce

Ali SÜRMEN istifa.

M.Kul
M.Kul - 8 ay Önce

Sayın Sürmen, biz taraftarlar A. Ağaoğlunuda, Ü.Karamanıda dürü,st ve delikanlı biliriz. İkisininde yanlış yapmayacağını bilir öylede severiz. Ünal Hoca neden denizli maçından sonra ayrılmadı. 6. tane atıncamı yanlış yaptı. Benim gibi düşünenler Trabzonun iyi gittiği bir zamanda neden oldu. Bizler Ünal ve benzeri ile en az 5 yıllık anlaşma yapılmazsa başarı gelmeyecektir. Bizim zorumuz o, Başarı futbolcular hocayı severse olur. Oyuncularımızla hoca arası gayet iyi idi. YAZIK ETTİNİZ.


SIRADAKİ HABER