Trabzonspor Efsaneleri Sudan'a Gidiyor

Türkiye’nin Sudan (Hartum) Büyükelçisi Trabzonlu hemşehrimiz Doç. Dr. İrfan Neziroğlu, göreve atandığından beri yapmış olduğu çalışmalar ile dikkat çekiyor.

TRABZONSPOR 28.07.2021, 20:29
Trabzonspor Efsaneleri Sudan'a Gidiyor

Türkiye’nin Sudan (Hartum) Büyükelçisi Trabzonlu hemşehrimiz Doç. Dr. İrfan Neziroğlu, göreve atandığından beri yapmış olduğu çalışmalar ile dikkat çekiyor. Sudan’da halkın arasına karışan, nerede bir yardıma muhtaç varsa koşan, Türkiye’nin Afrika’daki misyonuna uygun projeler geliştirerek bu ülkedeki ülkemize karşı sempatiyi artırmak için çalışan Neziroğlu her yerde Türk bayrağının dalgalanmasını sağlıyor. Tüm bunları yaparken memleketi Trabzon’u da unutmuyor. Trabzon’un spor hassasiyetini ve sporun kitleler üzerindeki birleştirici gücünü bilen Neziroğlu, zaman zaman Trabzon’dan Afrika’ya Trabzonspor forma bağışları götürerek oralarda halka dağıtıyor.
 
Neziroğlu Sudan’daki çalışmalarının finali niteliğinde Trabzonspor’u ve Trabzonlu şöhretleri de buraya getirip bir etkinlik yapmak istiyor. Bayram dolayısıyla Trabzon’da bulunan Büyükelçi Neziroğlu, memleketinde fırsat buldukça taban birlikleri, taraftar dernekleri ve Trabzonspor ile de temas halinde. Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor’un efsanelerinin kurduğu Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneğini ziyaret eden Neziroğlu, Başkan Serdar Bali, Küçük Hamdi, Semavi ve diğer futbolcularla da sohbet etti. Hem Trabzonspor hem Sudan’ın konuşulduğu sohbette zaman zaman anılar da paylaşıldı. Sohbette Sudan’ın başkenti Hartum’da bir etkinlik ve şöhretler maçı yapılması için de fikir birliğine varıldı.


 

Yorumlar (0)