Trabzonspor Hasreti Dindirecek!

Bu sezon ligde fırtına gibi esen Karadeniz ekibi Trabzonspor şampiyonluğa koşuyor. Bordo-mavilier şampiyonluğun yanı sıra Türkiye Kupası'nı kazanarak sezonu çifte zaferle kapatmak istiyor. Trabzonspor bu başarıyı en son 1983-84'te sezonunda gerçekleştirmişti.

TRABZONSPOR 19.02.2022, 10:12
Trabzonspor Hasreti Dindirecek!

Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası fark etmiyor; rakiplerini bir bir deviren Trabzonspor 37 sene sonra çifte mutluluk yaşamak istiyor. Fotomaç'ın derlediğihabere göre en son 1983-84'te hem lig şampiyonu olan hem de Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Fırtına, müthiş geçirdiği sezonda aynı başarıyı tekrarlayıp, tarih yazmayı hedefliyor.


Sezon başından beri ligde sadece 1 kez yenilen ve 17 haftadır zirveye ambargo koyan Trabzonspor, çifte kupa peşinde. Bordo- mavililer geçtiğimiz hafta en yakın takipçisi Konyaspor'u yenerek bir maçı eksik rakibi ile puan farkını 12'ye çıkarmıştı. Hem ligde hem de kupada çifte mutluluk hedefleyen Abdullah Avcı, bu müthiş sezonda tarihe geçebilir.


Karadeniz devi en son 1983-84'te, aynı sezonda Türkiye Kupası'nda ve ligde şampiyonluğa ulaşmıştı. Avcı, 37 sene sonra bu başarıyı göstermek amacında. Bordo-mavili takımın başına geçtiği günden beri istatistikleri adeta alt üst eden ve Trabzon'un tarihine önemli izler bırakan Abdullah Avcı, kariyerindeki ilk Süper Lig ve Türkiye Kupası mutluluğunu bu sene yaşamak istiyor.


Ligde 17 haftadır liderliğini sürdürme başarısı gösteren Trabzonspor, kalan 13 haftalık bölümde de bu avantajını koruyarak mutlu sona ulaşmanın planlarını yapıyor. Fırtına, sahasındaki 342 günlük yenilmezlik serisini sürdürüyor.

Yorumlar (0)