Trabzonspor Maçında Verilen Kararı Yorumladı

Fanatik Gazetesi yazarı eski hakem Deniz Çoban, Süper Lig'in yayıncı kuruluşunda, Gençlerbirliği-Trabzonspor ve Başakşehir-Çaykur Rizespor mücadelelerinin önemli pozisyonlarını değerlendirdi

Trabzonspor Maçında Verilen Kararı Yorumladı

Trabzonspor maçında Gençlerbirliği penaltısının doğru olduğunu belirten Çoban, maçın son bölümünde Kamil Ahmet'in gördüğü sarı kartın faul bile olmadığını belirtti. Başakşehir maçında ise Crivelli'nin sarı kartı varken, Selim Ay'ın yüzüne müdahalesinin ikinci sarı kartı gerektirdiğini söyledi.

"Gençlerbirliği'nin penaltısı doğru ama öncesi faul"

Gençlerbirliği'nin penatısı çok net. Hiçbir itiraz da yok zaten. Penaltıya sebep olan Edgar Ie'ye Gençlerbirliği oyuncusu penaltıdan önce faul yapıyor. Trabzonsporlu oyuncu da itiraz etmiyor. Bunu görse VAR karışırdı. Ama hiçbir oyuncu itiraz etmedi. Kimse tepki vermeyince VAR da müdahale etmedi gibi gözüküyor. 

"Kamil Ahmet'in sarı kartı faul değil"

Bu pozisyon faul değil. Buradan kazanılan serbest vuruşta gold e olabilirdi ve maç 2-2 bitebilirdi. Önemli bir hata... Uğurcan burada koşarak itiraz ediyor. Aslında Kamil Ahmet'ten önce Uğurcan sarı kart görmeliydi. Ama Gençlerbirliği oyuncusu da yüzüne darbe gelmiş gibi düşüyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER