Trabzonspor Maçını Fenerbahçe Formasıyla İzledi!

Trabzonspor'un Altay ile Olimpiyat Stadı'nda oynadığı maçı Nihal Kirpi isimli Fenerbahçe taraftarı, sarı lacivertli formayla bordo mavili taraftarların arasında izledi. İşte detaylar...

TRABZONSPOR 17.05.2022, 10:59
Trabzonspor Maçını Fenerbahçe Formasıyla İzledi!

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu'nun Şampiyonu Trabzonspor, ligin 37'nci haftasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadında ağırladığı Altay'ı 2-1'lik skorla geçerken, şampiyonluk kupasını da kaldırdı. 2021-22 sezonunu şampiyon tamamlayan bordo mavililerin İstanbul'daki son maçında 70 bin taraftarı vardı. Ancak İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı içinde tribünlerde bir görüntü vardı ki gözlerden kaçmadı.


Fenerbahçe, Trabzonspor'un İstanbul'da oynamasına karşı çıkmıştı
Oysa ki geçtiğimiz haftalarda şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor, bu sezondaki son iç saha maçı olan Altay karşılaşmasını İstanbul'da oynamak istiyor, Fenerbahçe ise buna şiddetle karşı çıkıyordu. Tüm bu gerginlikler bir yana bir kadın, Fenerbahçe formasıyla bordo mavililerin şampiyonluk maçına girdi. Tribünler hıncahınç doluyken, Fenerbahçe formasıyla stada giren bu kadın futbolsever kimdi. Herkes 'kim bu yürek yemiş kadın' diye konuşmaya başladı. 


Fenerbahçe formalı kadın, Trabzonspor tribünlerinde
Sosyal medyada Fenerbahçe formasıyla onbinlerce Trabzonsporlu'nun arasında maçı izleyen kadın büyük ilgi gördü. Özellikle Trabzon traftarları "Fair Play ruhu biziz. Hiçbir olay olmadan her taraftar bizimle birlikte maç izleyebilir" diye mesaj attı. 

"Kim demiş Fenerbahçeliler'i almazlar diye"
Sabah'a konuşan 20 yaşında bir kız annesi olan Nihal Kirpi, cesur olduğu kadar da esprili. Tribünlerde çekilen fotoğraflarında yanında çocuklarla fotoğraflandığını belirterek, "Ben bekarım. O çocuk benim çocuğum değil" dedi. Bir tekstil firmasında yönetici olarak çalışan Kirpi, statta yaşadıklarını ve maç sonrası aldığı tepkileri şöyle anlattı:
* Arkadaşım Özgür Bal, Trabzonlu ve koyu Trabzonsporlu. Ben Manisalıyım ve koyu Fenerbahçeliyim. Arkadaşımın taraftar kart passolig'i var.

* Ben arkadaşıma, 'Fenerbahçe formasını giyip gelirim' dedim. O da bana, 'Biz bütün takımlara açığız. Giyip, gelebilirsin, sorun yok. Amaç eğlenmek' dedi. Ve Fenerbahçe formamı giydim gittim. Kim demiş Fenerbahçeliler'i almazlar diye.

"Gösterdikleri saygı için teşekkür ederim"
* İki kişi taşkınlık yaptı. Ama Trabzonsporlular hemen etrafımızda çember oluşturup, beni korudular. Beni cesaretimden dolayı tebrik ettiler. Benim ki de Fenerbahçe aşkı ne yapayım.

* 'Eşlerimiz gelmek istedi ama taşkınlık çıkar diye izin vermedik. Bakın siz gelince her şey daha güzel oldu' dediler.

* Kadının girdiği her ortam güzelleşiyor. Kadının olduğu yerde kavga bitiyor.

* Trabzonsporlular çok korudu beni. Tüm Trabzonspor taraftarlarına gösterdikleri saygı için teşekkür ederim.

* Sözlü taciz hiç yaşanmadı. Laf atan olmadı. Aksine fotoğraf bile çektiren oldu. Birlikte halay bile çektik.

* Maç sonrası herkes beni cesaretimden dolayı tebrik etti. 

Yorumlar (0)